پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی متهم اینستاگرامی خبر داد که با استفاده از بستر این شبکه اجتماعی اقدام به نشرمطالب تهدید آمیز و افترا نموده بود.

سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در راستای کشف این پرونده بیان داشت: در پی وصول یک فقره پرونده از دادسرا مبنی بر هتک حیثیت در فضای مجازی، پی جویی پرونده در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: برابر اعلام و ارائه مستندات توسط شاکی مشخص گردید متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار مطالب پیام های تهدید آمیز، توهین و افترا نموده است.
جهانشیری افزود: براساس مستندات شاکی و ادله دیجیتال جمع آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا و اقدامات پلیسی متهم شناسایی گردید و با هماهنگی مقام قضایی متهم به پلیس فتا فراخوانده شد وی که همکار شاکیه از کار درآمده بود، خصومت شخصی و اختلاف نظر خود با شاکی را علت اصلی بیان مطالب علیه وی دانست که در نهایت پرونده تکمیل و برای ادامه روند رسیدگی به دادسرا ارسال گردید.
رئیس پلیس فتا استان خاطر نشان کرد: کاربران فضای مجازی به خاطر داشته باشند فضای مجازی محلی برای عقده گشایی و انتقام گیری نیست و با یادگیری مهارت های زندگی نسبت به حفظ کرامت انسانی کوشا باشیم همچنین و براساس قانون با کاربرانی که با سوء استفاده از این بستر ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران نمایند برخورد قانونی خواهد شد.
گفتنی است شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی را گزارش نمایند و در خصوص هرگونه مشکل سایبری می توانند بلافاصله موضوع را با مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا به شماره تماس 096380 در میان بگذارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar