شبستان/ مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: ۳۷ پرونده قاچاق دام سال گذشته و امسال۲۱۳ مورد پرونده وارد شعب تعزیرات حکومتی شده که امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته قاچاق دام پنج برابر به دلیل خشکسالی اضافه شده است.

«حسین حسن پور»، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی امروز(28 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان تعزیرات وابسته به دادگستری و به صورت مستقل تحت نظر وزیر دادگستری و معاون وزیر و رییس سازمان تعزیرات به وظایف خود عمل می کند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه پس از انتفاع از خراسان بزرگ اداره کل تعزیرات حکومتی تشکیل شد و در مرکز استان سه شعبه بدوی فعال و در شهرستان های قاین، فردوس، نهبندان، طبس، بشرویه و درمیان ادارت تعزیرات مستقر است و رسیدگی به پرونده های تخلفات اقتصادی را انجام می دهند، گفت: شهرستان های خوسف، سرایان، سربیشه و زیرکوه اداره تعزیرات مستقلی به دلیل مشکلات کمبود نیرو و مکان ندارند.
وی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده وظیفه ما رسیدگی به صدور حکم و اجرای قانون است، افزود: با توجه به سیاست های اخیر سازمان تعزیرات حکومتی، طرح بازدید و نظارت از واحد‌های تولیدی و توزیعی و گشت های مشترک با همکاری سازمان صمت و سایر دستگاه های مربوطه در مدیریت تنظیم بازار به صورت روزانه انجام می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: برای اینکه دسترسی مردم به تعزیرات حکومتی بیشتر شود و بخواهیم خدمت بیشتری به مردم ارائه دهیم تلفن ۱۳۵ و سامانه  135.ir پیش بینی شده است.
حسین پور اضافه کرد: قاچاق سوخت و قاچاق دام در خراسان جنوبی بیشترین پرونده های تخلف را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۷۹۷ پرونده قاچاق سوخت وارد شعب تعزیرات استان شده است، بیان کرد: در این مدت یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ لیتر گازوئیل، ۲ هزار و ۶۲۰ لیتر نفت سفید و ۴۷۷ لیتر بنزین در خراسان جنوبی کشف و ضبط شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: دام زنده با ۲۱۳ فقره پرونده رتبه دوم تشکیل پرونده‌های قاچاق در این استان را به خود اختصاص داده و در این زمینه امسال پنج هزار و ۹۸۶ راس گوسفند و بره، ۳۶۹ راس بز و بزغاله، ۷۶ راس گاو و ۲۴ نفر شتر، کشف و محکومیت‌های نقدی لحاظ شده است.
حسن پور با بیان اینکه 37 پرونده قاچاق دام سال گذشته و امسال 213 مورد پرونده وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است، اضافه کرد: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته قاچاق دام پنج برابر به دلیل خشکسالی اضافه شده است.
وی در پایان افزود: در 6 ماه نخست امسال  سه هزار و 651 فقره پرونده تخلف در سه حوزه قاچاق کالا و ارز قاچاق کالا و خدمات و قاچاق بهداشت، دارو و درمان وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که دو هزار و 33 فقره بوده 80 درصد رشد داشته است.
وی خاطرنشان کرد: امسال متخلفان به پرداخت ۳۹۱ میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۲۲ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال، ۲۱۹ درصد افزایش دارد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today