ایرنا/ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی در استان فعال شده است و بر این اساس دمای هوا در مناطق مختلف استان تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

مهری هاشمی دوین، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: روند کاهش دمای هوا از امروز آغاز شده و مردم استان تا صبح روز جمعه کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دمای هوا را تجربه می کنند.
وی افزود: سامانه بارشی که وارد استان شده، سبب  وزش باد (گاهی باد شدید)، افت دما، بارش پراکنده باران خواهد شد و در ارتفاعات شمال استان هم احتمال برف و مه وجود دارد.
هاشمی دوین خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بیشتر در نیمه شمالی استان بویژه شهرستان های رازوجرگلان، مانه و سملقان، شرق اسفراین، شمال بجنورد و شیروان و شمال غرب گرمه پیش بینی شده است.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا اوایل صبح جمعه در استان فعال است گفت: به کشاورزان توصیه می شود به برداشت محصولات باغی و زراعی و انتقال  آن  به انبارها سرعت دهند. 
وی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای سه درجه و آشخانه با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین نقاط استان ثبت شده است.
هاشمی دوین اظهار کرد: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۹ درجه و بیشینه دمای آن ۲۴ درجه سانتیگراد بوده است. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today