مهر/ استاندار خراسان شمالی گفت: مادامی که محل اشتغال معتادان در حال ترک در واحدهای تولیدی و اصناف مشخص نشود، نباید این افراد از مراکز ترک اعتیاد مرخص شوند.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: بیکاری، عدم داشتن درآمد و منزلت اجتماعی یکی از مهمترین دلایل بروز آسیب اجتماعی اعتیاد در جامعه است و تا زمانی که این دغدغه‌ها بر طرف نشود چرخه بازپروری معتادان معیوب خواهد ماند.
وی ادامه داد: سازمان‌های صنعت و معدن و فنی و حرفه‌ای برای حرفه آموزی و آموزش مهارت‌های تخصصی ویژه نیازهای فضای اشتغال استان در مراکز ترک اعتیاد به معتادان بهبود یافته باید پای کار بیایند و تا زمانی که محل اشتغال آنان در واحدهای تولیدی و اصناف مشخص نشده است از این مراکز مرخص نشوند.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به ارائه لیست ۱۱۹ فضای آموزشی از سوی نیروی انتظامی به اداره کل آموزش و پرورش برای انجام اقدامات امنیتی با هدف جلوگیری از سرقت در این مراکز، گفت: نصب دوربین و افزایش ارتفاع دیوارها از جمله این اقدامات است که باید مورد توجه باشد.
شجاعی با اشاره به ۱۳ مصوبه ستاد مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی، بیان کرد: تا کنون ۵۰ درصد این مصوبات اجرا شده و ۲۰ درصد نیاز به پیگیری از سطح ملی دارد.
وی با اعلام بازه زمانی ۳ تا ۱۰ روز خطاب به متولیان امر دستور اجرای سایر مصوبات را صادر کرد و گفت: با تلاش‌های نیروی انتظامی و سایر اعضای شورای تأمین استان، خراسان شمالی از استان‌های امن است و تلاش داریم دغدغه‌های این بخش برطرف شود.
بر اساس این گزارش تأمین زیرساخت‌های پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزبانی در طول مرز مشترک با کشور ترکمنستان، نصب دوربین در ورودی‌های اصلی استان و… از جمله این مصوبات بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today