ایرنا/ مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۱۶ طرح ورزشی نیمه تمام استان سمنان از جمله مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان و استادیوم ۱۵ هزار نفری شاهرود برای تصویب در سفر استانی آینده ریاست جمهوری درخواست شده است.

محمدتقی علوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان ابراز کرد: جدا از ۱۰۰ میلیارد ریال که در سفر ریاست جمهوری برای تکمیل استادیوم ۱۵ هزار نفری شاهرود پیشنهاد شد، ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار نقد استان نیز در حساب شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور وجود دارد و در صورتی که این شرکت تکلیف پیمانکار را هرچه سریعتر تعیین کند، می‌توان فاز اول استادیوم شاهرود شامل چمن و سکوی ضلع غربی را تکمیل کرد.
وی یکی از مشکلات استان سمنان را کمی‌گرایی نسبت به ورزش دانست و افزود: استان سمنان در همسایگی تهران و مازندران به عنوان ۲ قطب بزرگ ورزش کشور قرار دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد و نقش خبرگزاری‌ها در پیشبرد این موضوع بسیار پررنگ است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: در استان سمنان واحدهای صنعتی زیادی وجود دارد که در کمتر استانی مشاهده می‌شود اما این واحدها کمتر به حمایت مالی از ورزش می‌پردازند.
علوی ابراز داشت: سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان سمنان سرآمد کشور هستند و در طرح‌های ملی می‌درخشند.
وی افزود: استان سمنان در پرداخت تسهیلات ازدواج با ۷۱ درصد رشد، جزو استان‌های برتر کشور است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: هدف این است که جوانان را به سمت ازدواج محکم و پایدار سوق دهیم و با برگزاری کارگاه‌های قبل و حین ازدواج در راستای ازدواج آسان تلاش می‌کنیم.
علوی ابراز کرد: در حال حاضر برای جلب حمایت خیران از ازدواج آسان تلاش می‌شود.
وی افزود: عامل مهم دیگر در تحکیم ازدواج، معیشت جوانان است و در رویکرد دولت سیزدهم این امید به چشم می‌خورد که معیشت جوانان بهتر از گذشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه موضوع ورزش و جوانان هر ۲ مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری است گفت: تاکید ایشان بر استفاده از بهره‌وری و ظرفیت جوانان و تبریک ویژه ایشان به ورزشکاران مدال‌آور گواه این حقیقت است.
علوی با اشاره به اینکه ایرنا کمک حال دولت و پل ارتباطی مردم و مسئولان برای گزارش خدمات به مردم است بیان کرد: دشمنان قصد دارند با تحریم و جنگ رسانه‌ای ضد نظام فضای جامعه را ناامن کنند و رسانه‌هایی مانند ایرنا در خنثی سازی این عملیات نقش مهمی دارند.
وی با بیان اینکه مهمترین سیاست وزارت ورزش و جوانان، حفظ آرامش جامعه هدف مانند ورزشکاران و سازمان‌های مردم نهاد است گفت: رسانه‌ها در کنار نقد سازنده، امیدافزایی را نیز مدنظر داشته باشند زیراپرداختن صرف به نقاط ضعف روحیهورزشکاران را ضعیف می‌کند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today