ایرنا/ سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ورود کارمندان واکسن‌نزده استان خراسان رضوی به محل کار از روز شنبه، اول آبان‌ماه ممنوع شده است.

دکتر سیدجواد حسینی، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دبیان داشت: این ممنوعیت توسط سازمان امور استخدامی به تمامی مجموعه‌ها ابلاغ شده است و برای افرادی که حضور نداشته باشند، غیبت لحاظ شده و تخلف انضباطی برایش ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: توصیه ما به کارمندان واکسن نزده این است که واکسیناسیون خود را در اولین فرصت انجام دهند، ضمن اینکه مشابه این شرایط برای کارگران و کارفرماها هم لحاظ شده است.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: موضوع عدم واکسیناسیون کارمندان شامل معلمان هم می‌شود، زیرا آنان هم کارمند دولت هستند و در صورتی که واکسن نزده باشند از اول آبان حق حضور در کلاس درس را ندارند و این موضوع شامل حال دانش‌آموزان هم می‌شود، هرچند که یکی از بهترین مجموعه‌هایی که تاکنون همکاری مطلوبی با دانشگاه علوم پزشکی کرده مجموعه آموزش و پرورش بوده است.
وی با بیان اینکه برای سرعت‌بخشی به واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان، شمار مدارسی که مرکز واکسیناسیون کرونا هستند، افزایش یافته است، افزود: امیدواریم که واکسیناسیون این گروه‌ها با مراجعه به‌موقع‌شان طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته به اتمام برسد و دغدغه‌ای بابت افراد واکسینه نشده نداشته باشیم.
دکتر حسینی ادامه داد: در این روزها صحبت از عدم فعالیت حضوری مدارس در صورت وقوع موج ششم بحران کرونا است که باید بگوییم وضعیت و رنگ‌بندی‌های کرونایی توسط ستاد کشوری مقابله با کرونا مشخص می‌شود و پیش‌بینی‌مان این است که اگر تغییری در رنگ‌بندی‌ها ایجاد شود ممکن است که زمان شروع کلاس‌های حضوری که نیمه آبانماه تعیین شده است، تغییر کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar