مهر/ مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۹۹ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده که ۶۲ درصد جمعیت هدف را شامل می شود.

دکتر امید بنفشی، مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر روزانه بیش از ۲۱ هزار دُز واکسن در استان به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.
وی اضافه کرد: تاکنون ۶۲ درصد جمعیت استان علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۱۸۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، افزود: از این تعداد ۵۸۲ هزار و ۹۷۱ دُز واکسن باقیمانده است.
بنفشی درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان در استان را ۱۰۰ درصد بیان کرد و ادامه داد: تا این لحظه ۷۱ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۱۴ هزار و ۴۸۴ نفر در استان در نوبت اول و ۳۸۴ هزار و ۳۷۵ نفر در نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، اضافه کرد: ۳۵۹ نفر از کادر درمان در قالب دُز بوستر(نوبت سوم) واکسینه شده‌اند.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ذکر اینکه بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا سنندج همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، تصریح کرد: شهرستان‌های بانه، قروه، سقز، کامیاران در وضعیت نارنجی و دهگلان، بیجار، دیواندره و سروآباد نیز در وضعیت زرد هستند.
بنفشی ضمن اشاره به اینکه در شهرستان‌هایی که در واکسیناسیون علیه کرونا پیشتاز هستند، آمار ابتلا و بستری کرونا به طور چشمگیری کاهش یافته است، ادامه داد: استقبال مردم در برخی شهرستان‌ها همچنان ضعیف است و رعایت پروتکل‌ها نیز در حد پایینی قرار دارد که این روند نگران‌کننده و احتمال وقوع پیک ششم را به دنبال دارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online