ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت سنندج گفت: سه هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد که از بازار و اصناف این شهرستان کشف و ضبط شده بود، با دستور قضایی معدوم شد.

دکتر جهانبخش یوسفی، رئیس مرکز بهداشت سنندج اظهار کرد: ۱۲۱ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف توسط بازرسین بهداشت محیط این مرکز در بازرسی از اصناف کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه در ادامه روند فعالیت‌های نظارتی بازرسین این مرکز، ۱۵ واحد صنفی متخلف به جهت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی کردند، افزود: هشت تیم گشت مشترک ستادی از ۴۷ واحد صنفی و کارشناسان محیطی نیز از ۴۵۳ واحدهای صنفی چهارگانه در این شهر بازدید کردند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج  اضافه کرد: در زمینه نظارت بر عرضه مستقیم مواد غذایی و خوراکی سالم بازرسان این مرکز در سه روز گذشته ۱۹۹ مورد بازدید را از اماکن یاد شده  انجام داده و از ۱۱ مورد از مواد تهیه شده در مراکز عرضه غذای آماده برای تایید سلامت نمونه برداری کردند.
دکتر یوسفی با اشاره به صدور دو مورد تاییدیه صلاحیت بهداشتی مختلف یادآور شد: ۱۵ واحد صنفی مختلف به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت کردند.
وی تاکید کرد: ۱۴ مورد پیگیری شکایات مردمی و ۱۰ مورد پیگیری اخطاریه‌های صادر شده بهداشتی در گذشته در دستور کار بازرسان این مرکز بوده و علاوه بر آن پیگیری‌های لازم درباره عدم برگزاری مناسبتهای خانوادگی به توجه به وضعیت موجود شهر سنندج انجام شد که برابر مصوبه ستاد کرونا از برگزاری ۶ مورد مناسبت مختلف ممانعت شد.
رئیس مرکز بهداشت سنندج از نمونه‌برداری از ۱۵ واحد نان خبازی‌های سنندج در راستای نظارت بر سلامت نان از نظر عدم استفاده از جوش شیرین و تعیین میزان نمک مجاز در نان خبر داد و افزود: در زمینه نظارت بر بهبود کیفیت آب شرب سنندج، ۴۲ مورد نمونه‌بردای تایید سلامت آب و تعداد ۲۲۰ مورد تست کلرسنجی توسط بخش بهداشت محیط به انجام رسیده و همچنین از منابع تامین کننده و شبکه آبرسانی روستاهای عنبربزان، ملکشاه علیا و سفلی و روستای کرسی بازدید شد.
یوسفی اضافه کرد: وضعیت انتقال فاضلاب حسن‌آباد به تصفیه‌خانه و پیگیری شکایت در زمینه فاضلاب تعدادی از خانوارهای روستای حسن آباد مورد پیگیری قرار گرفت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online