ایرنا/ معاون قضایی رئیس‌ کل دادگستری‌ یزد گفت: در پی بازدید سرزده هیات قضایی از زندان مرکزی یزد زمینه آزادی ۱۲ مددجو به طور مستقیم فراهم شد.

محمدرضا حداد، معاون قضایی رئیس‌ کل دادگستری‌ یزد با اشاره به تدبیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر برنامه‌ریزی مستمر برای بازدید هیات قضایی به صورت سرزده از تمامی زندان‌ها افزود: هدف از این عمل بررسی کیفیت خدمات ارائه شده به زندانیان، دیدار چهره به چهره با مددجویان، بررسی پرونده‌های آنان و تسریع در رسیدگی به پرونده زندانیان است.
وی ادامه داد: در این بازدید سرزده چهار نفر از قضات در قالب هیات قضایی از بندهای زندان مرکزی مشارکت داشتند و  هیات مذکور با شنیدن درخواست‌ها، مسائل و مشکلات تعداد قابل توجهی از زندانیان مورد بررسی قرار گرفت.
دبیر شورای معاونان دادگستری یزد خاطرنشان کرد: نتیجه این بازدید سرزده، آزادی ۱۲ نفر از زندانیان به صورت مستقیم و بازگشت به آغوش گرم خانواده بود.
حداد بیان کرد: در این بازدید همچنین دستور آزادی مشروط چهار نفر و اختصاص پابند الکترونیکی به پنج نفر و با مرخصی ۱۰ نفر دیگر از مددجویان طبق مقررات موافقت شد.
تعداد مددجویان زندانی استان سه هزار و ۵۰۰  نفر است که ۶۸.۲ درصد این افراد متاهل هستند.
۹۶.۶ درصد زندانیان، مرد و بقیه زن هستند که ۶۰.۹ درصد آنها بومی و ۲۸.۴ درصد غیربومی و ۱۰.۷ درصد هم از شهروندان خارجی هستند.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today