ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: تغییر کاربری ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش آسارا در این شهرستان با تکیه بر سامانه هوشمندسازی اراضی شناسایی و با حضور به موقع نیروهای جهاد کشاورزی و دستور مقام قضایی آزادسازی شد.

اسماعیل صارمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اظهار کرد: جهاد کشاورزی در حراست از اراضی کشاورزی عزم راسخ دارد و کارشناسان این مجموعه بیش از پیش و با تلاش مستمر با تغییر کاربری های غیرمجاز مقابله می کنند.
وی افزود: آزادسازی ۵۰ هکتاری اراضی کشاورزی در بخش آسارا در اراضی کشاورزی روستاهای ارنگه، سرزیارت، ابهرک و گوراب انجام شد که در این عملیات ۱۸۶ مورد بنا، آلاچیق، دیوارکشی، محوطه سازی و انباشت مصالح  ساختمانی تخریب شد.
مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی در واقع صیانت از منابع تامین مواد غذایی مردم است.
صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در آسارا یادآور شد که سامانه هوشمندسازی اراضی برای اولین بار به ابتکار و همت سازمان جهاد کشاورزی البرز در کشور راه اندازی شده است،
وی افزود: با راه اندازی این سامانه در کوتاه ترین زمان، شناسایی، اخطار و اقدامات قانونی بر روی تغییر کاربری‌ها انجام می‌شود ضمن اینکه  با استفاده از این سامانه، تمام ساخت‌وسازهای غیرمجاز شناسایی خواهند شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday