مهر/ نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: در تابستان امسال دستورالعمل عجیبی توسط یکی از مدیران شرکت ملی گاز ایران صادر شد.

روح الله متفکرآزاد، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس نیز با اشاره به دستورالعمل عجیب شرکت ملی گاز برای نیروگاه تبریز، اظهار کرد: در تابستان امسال دستورالعمل عجیبی توسط یکی از مدیران شرکت ملی گاز ایران صادر شد که در آن مصرف گاز نیروگاه‌های حرارتی کشور تعیین شده و تنها مصرف گاز دو نیروگاه حرارتی تبریز و سهند در استان آذربایجان شرقی صفر ارزیابی شده است.
وی افزود: این بدین معنی است که روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر مازوت باید در تبریز مصرف کنند که معادل پتانسیل ۳۵۰ تن گوگردی است که در هوای تبریز خالی می‌شود و در طی آن ۴۰ تا ۵۰ واحد این شهر را آلوده‌تر خواهد کرد.
وی خواستار لغو مصوبه شرکت ملی گاز ایران پیرامون نحوه ارزیابی مصرف گاز نیروگاه‌های حرارتی کشور شد که در این روش حق نیروگاه‌های تبریز و سهند تضییع می‌شود.
مردم تبریز با اینکه مصرف گازشان کم شده است، اما به جای اینکه تشویق شوند، تنبیه شدنداین نماینده مردم در مجلس یازدهم، اظهار کرد: مردم تبریز با اینکه مصرف گازشان کم شده است، اما به جای اینکه تشویق شوند، تنبیه شدند. از سوی دیگر مصرف کل گاز در استان ۲۲ و ۴۵ میلیون مترمکعب در روز بوده است که از این میان دو و سه میلیون مترمکعب برای این دو نیروگاه بوده است که از طرق دیگر جبران کرده‌اند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس در پایان به وزیر نفت تذکر داد که اگر تا دو هفته آینده این دستورالعمل لغو نشود، طرح سوال از وی را مطرح خواهد کرد.
متفکرآزاد گفت: یکی از دلایل اصلی آلودگی هوای شهر تبریز مازوت سوزی نیروگاه تبریز است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today