پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی گفت: سهل‌انگاری و نبود آگاهی و دانش کافی در حوزه فضای مجازی، همواره از موضوعاتی است که کاربران را در دام افراد سودجو و کلاهبردار گرفتار می‌سازد.

اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی اظهار کرد: عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی، منجر به مشکلاتی از جمله دسترسی غیرمجاز به اکانت‌های کاربران شده و گرفتاری‌هایی را برای آنان بوجود می‌آورد.
وی ادامه داد: افراد سودجو با دسترسی به اکانت‌های اینستاگرامی دیگران، پیام‌هایی را منتسب به گرداننده صفحه به افراد غیر ارسال کرده که کلاهبرداری‌های ناشی از این حوزه متوجه صاحب صفحه خواهد شد.
این مقام مسئول بیان کرد: برخی از کاربران به دلیل نداشتن آگاهی و دانش کافی، برنامه‌های مورد نیاز خود را از منابع غیر‌رسمی و نامعتبر تهیه کرده و ایمنی خود را در فضای مجازی با تهدید مواجه می‌کنند.
وی با بیان اینکه فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای در واقع یک لایه امنیتی دیگری را به امنیت صفحه اینستاگرامی اضافه می‌کند، گفت: در صورت فعال بودن تایید هویت دو مرحله‌ای، حتی اگر کسی پسورد اینستاگرامی شما را داشته باشد، به علت نداشتن کد تایید هویت دو مرحله‌ای نمی‌تواند به صفحه اینستاگرامی دسترسی داشته باشد.
نصرتی با اشاره به اینکه انتخاب پسورد قوی می‌تواند از شبکه‌های اجتماعی شما محافظت کند، به کاربران توصیه کرد: از رمز عبور یکسان برای اکانت‌های مختلف خودداری کرده و همواره از رمزهای قوی و ترکیبی برای شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنند.
رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست: در صورت داشتن هر گونه سوال و گزارش مواد خلاف قانون از طریق سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) با کارشناسان در میان بگذارند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today