صدا و سیما/ روز بازار‌ها مکانی برای عرضه صنایع دستی است اما در کنار این محصولات مواد غذایی و ‌خوراکی هم عرضه می شود.

خدادادیان، مسئول سلامت محیط شهرستان کرمانشاه بیان داشت: روز بازار‌ها به مکانی برای عرضه مواد غذایی و ‌خوراکی تبدیل شده اند اما به جرات می توان گفت:  درصد قابل توجهی از این اجناس غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته هستند.
خدادادیان افزود: نظارتی بر عرضه مواد غذایی در این روز بازارها نیست به طوریکه در یکی از بازرسی‌ها تعداد زیادی کنسرو ماهی که یکسال از تاریخ آن گذشته بود جمع آوری شد.
وی با بیان اینکه عرضه میوه و سبزیجات در این روز بازارها به شرط تازه بودن مشکلی ندارد گفت: بیشتر تخلفات در زمینه مواد خوراکی بسته بندی شده، کنسرو ماهی و گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته و ترشیجاتی است که در آن آهک به کار رفته است.
مسئول سلامت محیط شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر  موادغذایی تقلبی، گاهی دام هم بصورت غیرمجاز کشتار می شود.
وی در مورد خرید شوینده ها به شهروندان هشدار داد و افزود: گاهی شوینده‌هایی که در این روز بازار‌ها به فروش می‌رسند تقلبی هستند و فرد در صورت استفاده از آن  ممکن است دچار آلرژی تنفسی، حساسیت و اگزما ‌شود.
خدادادیان گفت: باتوجه به شرایط نگهداری نامناسب در این روز بازار‌ها و قرار گرفتن مواد غذایی در معرض نور مستقیم خورشید و گرد و خاک موجب آلودگی آن‌ها می‌شود.
مسئول سلامت محیط شهرستان کرمانشاه گفت: در هر روز هفته در بخش‌های مختلفی از شهر روز بازار‌ها برپا می‌شوند در حالیکه مکان مناسبی برای عرضه محصولات نیست.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today