فارس/ معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان آخرین روند بازگشایی حضوری مدارس از آبان‌ماه را در اصفهان تشریح کرد.

آذرکیوان امیرپور، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به آخرین جزئیات بازگشایی مدارس در آبان ماه، اظهار کرد: بازگشایی مدارس تابع مصوبات ستاد کرونا است و استان نمی‌تواند در این باره تنها تصمیم بگیرد.
وی افزود: بر اساس آخرین ابلاغ ستاد کرونا با توجه به اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان از پایان شهریور ماه آغاز شده و در پایان مهر ماه دز دوم را دریافت می‌کنند و دو هفته هم دوره ایمنی بعد از دریافت دز دوم است، پیش‌بینی شده متوسطه دوم که نخسیتن گروه دریافت واکسن بودند از ۱۵ آبان ماه کلاس‌ها بازگشایی شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه مدارس روستایی و عشایری و کارگاه‌های هنرستان بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی از ابتدای مهر ماه بازگشایی شدند، گفت: در بخش مدارس شهری در حال حاضر تنها متوسطه دوم است که از ۱۵ آبان ماه بازگشایی می‌شود و متوسطه اول از ابتدای آذر ماه و برای مقطع ابتدایی هم هنوز شیوه‌نامه و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ نشده است و منتظر هستیم تا ستادکرونا ابلاغ کند.
امیرپور با بیان اینکه واکسیناسیون در استان اصفهان توسط خانواده‌ها جدی گرفته شد و از آن استقبال کردند، بیان کرد: بر اساس آخرین آمار وزارت آموزش و پرورش در استان اصفهان ۷۲ درصد دانش‌آموزان واکسن دریافت کرده‌اند و تا پایان هفته آینده امیدوار هستیم سایر دانش‌آموزان برای دریافت واکسن اقدام کنند و شاهد باشیم واکسیناسیون به شکل جدی‌تری دنبال شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان تنها برای رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است، عنوان کرد: بازگشایی کلاس‌ها به صورت ترکیبی و تابع پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است، پروتکل‌های جدیدی نیز تحت عنوان صفر هفت از سوی وزارت بهداشت در حال ارسال است و تابع آن هستیم.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today