ایرنا/ رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی گفت: ۹۰ درصد سارقان در استان گرفتار اعتیاد هستند و باید تدابیر پیشگیرانه مناسبی در این زمینه انجام شود.

مسعود رستگار، رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی اظهار کرد: حدود ۴۰۰ معتاد متجاهر در استان شناسایی شده و این افراد برای دوره سه ماهه تا یکساله به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی می شوند و پس از ترک اعتیاد بری اشتغال به واحد های تولیدی معرفی می شوند.
وی ظرفیت پذیرش معتادان در کمپ های ترک اعتیاد ۶۵۰  معتاد دانست و افزود: کمپ های خصوصی به علت کمبود اعتبار از پذیرش معتاد جلوگیری می کنند که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.
رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی در مورد اجرای طرح های پیشگیرانه در این خصوص گفت: هشت قطعه زمین با در نظر گرفتن قوانین و مقررات شهرسازی در سطح شهرستان ها برای ساماندهی مراکز خرید ضایعات جانمایی شد تا این حوزه پرخطر کنترل شود.
رستگار خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش وقوع سرقت از مدارس سطح استان، مدارس دارای اولویت مشخص و به مدیرکل آموزش و پرورش اعلام شده تا اقدامات پیشگیرانه در این خصوص با همکاری نیروی انتظامی انجام شود.
وی تصریح کرد: همچنین با هدف کاهش زمینه های ارتکاب سرقت در سطح استان طرح جامع بر اساس وظایف نهادها و سازمان های اجرایی و صنعتی استان تهیه و برای فعالیت فرهنگی در این زمینه در اختیار صدا و سیمای استان قرار گیرد.
رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی در خصوص پیشگیری از اقدامات مجرمانه معتادان متجاهر نیز اظهار کرد: با محوریت استانداری و فرماندهی نیروی انتظامی تعریف جامعی از معتادان متجاهر در سطح استان ارائه شد و این معتادان جمع آوری و برای بازپروری به کمپ های ترک اعتیاد معرفی می شود.
رستگار در خصوص ساماندهی مراکز خرید ضایعات در سطح استان نیز گفت: فرمانداری‌ها ظرف مدت یک هفته شهرداری ها نسبت به شناسایی واحدهای بدون مجوز اقدام کنند تا مالکان این واحدها نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.
وی ادامه داد: سازمانها و دستگاه‌های دولتی جهت پیشگیری از سرقت اموال سازمان مربوطه اقدامات پیشگیرانه را انجام و نتیجه را باید به استانداری و پلیس آگاهی استان اعلام نمایند.
رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی افزود: ضمن اینکه پارکینگ های سطح شهر که محیط امنی را برای سارقان ایجاد کرده است، ساماندهی شده‌اند، نصب دوربین در پارک‌ها و ورود و خروجی شهرها و راه اندازی اتاق مانیتورینگ شهری در تمامی شهر های استان باید در اولویت قرار گیرد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today