مهر/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان خبر داد و گفت: با ورود جبهه هوای سرد دمای هوا در استان کاهش قابل توجه پیدا خواهد کرد.

علی خداداد، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از بروز هشدار زرد هواشناسی و احتمال کولاک و بارش‌ها در سراسر استان طی روزهای آتی خبر داد و بیان کرد: کشاورزان و باغداران باید گوش به زنگ باشند تا اقدامات مرتبط با سرمازدگی را صورت دهند.
وی با بیان اینکه طی روزهای آتی افت دمای هوا در سطح استان سمنان را شاهد خواهیم بود، ابراز کرد: دمای هوای استان بین پنج تا ۱۰ درجه کاهش پیدا خواهد کرد که بسته به محیط و منطقه این فاکتور، متغیر نیز خواهد بود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به امکان کولاک شدید و بارش برف به خصوص در گردنه‌ها و ارتفاعات استان، توضیح داد: آمادگی لازم برای محورهای کوهستانی وجود دارد و هشدار برای تمام دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان ارسال شده است اما از مردم می‌خواهیم تا با عدم تردد در محورهای کوهستانی همکاری لازم را با تیم‌های امدادی داشته باشند.
خداداد با بیان اینکه هواشناسی استان سمنان آخر هفته‌ای سرد با کاهش دمای هوا حتی تا صفر را پیش بینی کرده است، گفت: این شرایط نشان از یخ بستگی و کولاک به خصوص در جاده‌های برون شهری استان سمنان دارد.
وی با بیان اینکه بارندگی و کاهش سطح دید، کولاک، سرمای شدید و بارش برف از جمله تهدیداتی است که رانندگان در محورهای مرتفع استان مانند فولاد محله، خوش ییلاق و… ممکن است دچار آن شوند، بیان کرد: در صورت عدم وجود ضرورت، ترجیحاً راکبان خودروهای نقلیه در ایام کولاک از مسیرهای مرتفع تردد نکنند.
همراه داشتن زنجیر چرخ، اطمینان از سلامت خودرو، بخاری و برف پاک کن، همراه داشتن لباس گرم، پتو و غذای خشک و اطمینان از سوخت کافی خودرو توصیه‌های همیشگی به رانندگان در جاده‌های برف گیر استان سمنان است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today