ایرنا/ معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲ واحد شالیکوبی متخلف در خرم‌آباد به دلیل اخفای ۹۰۰ تن سبوس برنج و تحویل ندادن آن به کشاورزان جریمه شدند.

یوسف مرادی، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان روز پنجشنبه بیان داشت: بنابر قانون سبوس برنج پس از شالیکوبی متعلق به کشاورزان است اما این ۲ واحد با امتناع از بازگرداندن سبوس به برنج کاران، مرتکب تخلف شده اند.
وی اظهار داشت: بر این اساس پرونده تخلفاتی این ۲ واحد تحت عنوان تقلب به ارزش ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عدم ارائه فاکتور مراتب را با شماره ۱۲۴ درمیان بگذارند.
بنابر اعلام سازمان جهاد کشاورزی لرستان ۲۷ هزار تن برنج سفید امسال از سطح ۹ هزار و ۷۰۰ هکتار شالیزار این استان برداشت شد و به طور متوسط از هر هکتار شالیزار ۴.۷ تن شلتوک و حدود ۶۰ درصد آن برنج سفید تولید می شود.
امسال ۵۵ واحد شالیکوبی با بکارگیری ۵۰ نفر کادر فنی و ۲۵۰ نفر عوامل کارگری به طور مستقیم در امر فرآوری و بسته بندی برنج به کشاورزان لرستانی ارائه خدمت کردند.
گفتنی است واحدهای صنفی متخلف این استان طی پنج ماه نخست امسال ۳۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy