مهر/ نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، کردستان را نماد و تجلی وحدت اسلامی در کشور خواند و گفت: مردم شیعه و سنی این دیار با صفا و صمیمت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در آئین رونمایی از کتاب اهل‌بیت رسول‌الله(ص) و تجلیل از منادیان وحدت شهرستان سروآباد که در سالن ارشاد این شهر برگزار شد؛ هدف از این سفر را عرض سلام، ادب، احترام و شنیدن درددل‌های مردم خواند و اظهار کرد: امیدوارم به برکت این ماه مبارک هرچه زودتر ویروس کرونا ریشه‌کن و مردم به زندگی عادی خود بازگردند.
وی با بیان اینکه همه ایام سال هفته وحدت بوده اما اکثر جشن‌ها و مراسمات مولودی‌خوانی در این هفته برگزار می‌شود، گفت: استان‌هایی همچون کردستان، گلستان، سیستان و بلوچستان تجلی وحدت است؛ در این دیار وحدت جاری و همه مردم در کنار یکدیگر با صفا و صمیمیت زندگی می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه دشمنان همواره دنبال بزرگ‌نمایی مشکلات هستند، تصریح کرد: گرچه شاید اشتباهاتی از سوی برخی افراد رخ بدهد اما مهم رویکرد نظام بوده که توجه و نگاه به شیعه و سنی یکسان است.
حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به آیه ۲۹ سوره فتح که خداوند متعال می‌فرماید «محمّد(ص) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ پیوسته آنها را در حال رکوع و سجود می‌بینید»، افزود: می‌توان از این فرموده قرآن در راستای تقویت وحدت استفاده کرد.
وی تاکید کرد: نباید در وحدت نگاه تقسیم‌بندی و تفرقه‌افکنانه داشته باشیم بلکه باید همه را به یک چشم نگاه کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه تفکرات و اقدامات داعش محکوم است، افزود: استکبار جهانی حاج قاسم سلیمانی شهید مهاجر و مجاهد فی سبیل الله را که در حمله تروریستی به شهادت رسیدند، نسبت تروریست می‌دهند اما داعش را قبول دارند.
حجت‌الاسلام پورذهبی به مقایسه قبل و بعد از انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی خط پایان و بطلان نظام سلطه بود چراکه در گذشته اگر خیانت نبود، آنقدر تبعیض نمی‌شد.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی دنبال قتل و کشتار است، تاکید کرد: باید با فکر با دشمنان مقابله کرد و همواره قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
در پایان این مراسم از کتاب اهل‌بیت رسول‌الله(ص) اثر ماموستا سید محمد کاکه شیخ سروآباد رونمایی و از منادیان وحدت این شهرستان تجلیل شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online