ایرنا/ معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به پنج نفر بیمار دیگر مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی این منطقه گفت: جان‌ باختگان شامل دو مرد ۵۶ و ۶۸ ساله در کاشان و دو زن ۶۴ و ۹۰ ساله و یک مرد ۵۶ ساله در آران و بیدگل هستند.

مهدی دلاوری، معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۷۸ مورد جدید به ۵۲  هزار و ۱۰۸ نفر رسید.
وی ادامه داد: اکنون ۳۰۸  بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۶ بیمار در کاشان و ۶۲ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛ همچنین ۷۷ بیمار به طور موقت بستری شده‌اند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ نفر بیمار جدید در بیمارستان کاشان و سه نفر نیز به صورت موقت در مرکزهای درمانی آران و بیدگل بستری شدند.
وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۳۱ نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۴ نفر از بیماران در کاشان و هفت نفر در آران و بیدگل بستری هستند.
دلاوری تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۲۶ بیمار با سن ۲۹ تا ۸۵ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۱ نفر با سن ۲۶ تا ۶۲ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.
وی با اشاره به مراجعه ۳۲۱ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: ۶ هزار و ۲۳۰ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال(زیر مجموعه) دانشگاه است.
به گفته وی، ۲۷۱ هزار و ۸۱۹ نفر از آغاز شیوع کرونا(اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۷ هزار و ۶۰۲ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today