ایرنا/ معاون دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۱۸ درصد از جمعیت هدف استان مرکزی معادل ۲۰۰ هزار نفر تاکنون به‌دلایل مختلف واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند و باید در اسرع وقت برای ایمن‌سازی خود اقدام کنند.

علی علیمحمدی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: برخی از این افراد به دلیل داشتن مشکل جسمی هنوز واکسن نزده‌اند اما طیفی نیز باور به برندهای موجود واکسن در جامعه ندارند و منتظر نوع خاصی از واکسن هستند که این مسئله با توجه به سرعت بالای انتشار ویروس و دامنه مخاطرات بیماری مردود است و در برنامه وزارت بهداشت اکنون تنها برندهای موجود وجود دارد.
وی اظهار کرد: یک میلیون نفر از جمعیت استان مرکزی نوبت اول واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده‌اند و از این تعداد ۴۸۰ نفر هر دو نوبت را دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اگر روند واکسیناسیون در استان با شرایط کنونی به‌پیش برود تا اواسط آبان ماه هر دو نوبت تزریق واکسن در استان تکمیل می‌شود.
علیمحمدی افزود: نگاه وزارت بهداشت برای تزریق واکسن اقناعی و رضایت مردم است و اجبار در تزریق مورد توجه قرار ندارد.
وی اظهار کرد: لازم است افرادی که هنوز برای تزریق اقدام نکرده‌اند در اولین فرصت به نزدیک ترین پایگاه تزریق مراجعه کنند تا نسبت به کووید۱۹ ایمن شوند.
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today