آخرین خبر/ مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تاکنون پوشش واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: خوشبختانه با تسریع روند واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال پوشش واکسیناسیون در این گروه تاکنون به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.
اصغری لازمه پوشش مناسب واکسیناسیون دانش آموزان را همراهی و مشارکت خانواده‌ها دانست و از مدیران مدارس خواست: با استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء و مربیان، نسبت به افزایش فعالیت‌های فرهنگی و آگاهی‌بخشی از طریق کانال‌های اطلاع رسانی اولیاء و مربیان در هرمدرسه، مشارکت اولیاء را در ترغیب در دریافت واکسیناسیون دانش آموزان جلب نمایید.
او افزود: با همراهی آموزش و پرورش استان و دانشگاه علوم پزشکی، بیش از ۹۸ درصد فرهنگیان استان واکسینه شدند و استان قزوین رتبه اول کشور در طرح واکسیناسیون فرهنگیان را کسب کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش آماده تعامل و همکاری با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در زمینه ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و روحی جامعه می‌باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم آموزش و آگاهی بخشی در طرح ارتقاء سواد حرکتی گفت: با فرهنگ سازی و برنامه‌ریزی آموزشی استراتژیک در راستای این تعاملات می‌توانیم شاهد اصلاح سبک زندگی دانش آموزان و ارتقاء وضعیت جسمانی، بدنی و ورزشی آن‌ها باشیم.
اصغری در ادامه گفت: بسته بودن و ادامه تعطیلی مدارس، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دانش‌آموزان وارد می‌کند، تعطیلی طولانی مدت مدارس موجب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده است و پس از واکسیناسیون دانش آموزان باید کلاس‌های درس به تدریج و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری بازگشایی شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today