هه وال موکریان/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت گفت: شهرستان سردشت در وضعیت حاد قرمز کرونایی قرار دارد و جایگاه شهرستان در رنکینگ تزریق واکسیناسیون در سطح استان رتبه آخر را به خود اختصاص داده است.

داود آتشی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت اظهار کرد: بیش از ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در دو بخش قرنطینه بستری که از این تعداد بطور بی سابقه ای ۱۲ نفر با شرایط حاد تنفسی و افت اکسیژن و عدم علایم بهبودی در بخش ICU قرنطینه بستری هستند.
وی با اشاره به فوت ۱۳ نفر از هموطنانمان از زمان پیک پنجم کرونا، گفت: هیچ کدام از شهروندان واکسن کرونا تزریق نکرده بودند و تنها یک نفر از فوت شدگان، فقط دوز اول واکسن را تزریق کرده بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت بیان کرد: با توجه به فعال بودن پایگاه ها و مراکز واکسیناسیون، متاسفانه استقبال مناسبی از واکسن توسط گروه های هدف صورت نمی گیرد و تا به امروز و با توجه به دو شیفته کردن مراکز معین و دیگر مراکز بهداشتی در نوبت های صبح و عصر تنها یک سوم دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال یعنی نزدیک به چهار هزار دانش اموز واکسینه شدند.
آتشی تاکید کرد: با توجه به شرایط و وضعیت روند رو به بالا ابتلا بیماران به کرونا در آستانه ورود به پیک ششم هستیم که این پیک به‌دلیل همزمانی با فصل سرما و شیوع آنفولانزا و عدم توجه به پروتکل های بهداشتی، روزهای سختی در پیش داریم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت از شهروندان و گروه های هدف بالای ۱۲ سال شهرستان درخواست کرد: نسبت به تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت اقدام کنند تا بتوانند از فاجعه خانمان سوز پیشگیری شود.
آتشی بیان کرد: با توجه به خستگی کادر درمان ، حمایت و قدردانی از مدافعان سلامت را تنها با تزریق به موقع واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توان انجام داد. عدم برپایی مراسمات عروسی و پرهیز از دورهمی با توجه به طولانی بودن شب های پاییز و زمستان هم باید لحاظ شود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today