ایرنا/ رئیس کل دادگستری قم گفت: دستگاه قضایی با کلیه افرادی که به صورت غیرمجاز درحوزه حفاری و برداشت از منابع آبی استان فعالیت دارند، برخورد خواهد کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری قم اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، دبیرخانه صیانت از منابع آب ضمن شناسایی چاه‌های غیرمجاز، باید ترتیبی اتخاذ نماید تا درحداقل زمان ممکن، طبق قانون و در صورت امکان برای آنها مجوز فعالیت قانونی صادر و در غیر این صورت ، مالکان آنها را به مراجع قضایی جهت اعمال قانون معرفی نماید.
وی با تاکید بر وضعیت بحرانی منابع آبی استان و تهدید ریزگردها یادآور شد: دستگاه قضایی به برخورد جدی با کلیه افرادی که به صورت غیرمجاز در حوزه حفاری و برداشت از منابع آبی فعالیت دارند، اهتمام ویژه دارد.
وی ادامه داد: در این راستا ضمن ایجاد شعبه‌های ویژه، تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ شده و کلیه ضابطان قضایی و دستگاه های مرتبط از جمله آب منطقه‌ای، شوراها و بخشداری‌ها، موظف هستند به محض مشاهده فعالیت‌های غیرمجاز در حوزه حفاری و برداشت از منابع آبی، مراتب را به مراجع قضایی اطلاع دهند.
مظفری با اشاره به مواهب صدور مجوز برای چاه‌های استان بیان کرد: در این خصوص ضمن حمایت از حریم این چاه‌ها، مالکان آنها می‌توانند بر اساس نوع فعالیت خود از سهمیه سوخت نیز برخوردار شوند.

با مراکز غیر مجاز توزیع گاز مایع برخورد خواهد شد
معاون اجتماعی‌وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل قم نیز از شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیر مجاز توزیع گاز مایع برای خودروهای سواری خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، با همکاری اداره کل استاندارد، سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت ، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و اتاق اصناف، مراکز غیر مجاز توزیع گاز مایع برای خودروهای سواری شناسایی و اعمال قانون خواهند شد.
حجت‌الاسلام مجید یزدی همچنین تشکیل کمیته بررسی آخرین وضعیت کوره‌های آجر و آهک‌ پزی و پیگیری گازسوز نمودن کوره‌های باقی مانده را از دیگر مصوبه‌های جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم قم برشمرد و گفت: بر اساس مصوبه شورا، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف مکلف شدند با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، به شناسایی و رفع مشکل‌های کوره‌های آجرپزی که تاکنون گازسوز نشده‌اند تا پایان سال اقدام‌های لازم را اتخاذ و نتایج را به شورا اعلام نمایند.
وی افزود: این امر به منظور عملیاتی کردن مصوبه‌های قبلی در راستای پیشگیری از قاچاق سوخت و افزایش کیفیت محصول‌های تولیدی و همچنین بهبود کیفیت و پیشگیری از آلودگی هوا و محیط زیست استان اتخاذ شده‌است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday