ایسنا/ مدیر منابع آب شهرستان رزن با بیان اینکه در راستای حفاظت از منابع آبی، تا نیمه مهرماه سال جاری تعداد ۴۹ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است، گفت: با این اقدام از برداشت ۳.۶ میلیون متر  مکعب در سال جلوگیری به عمل آمده است.

محمدرضا شکوهی، مدیر منابع آب شهرستان رزن از نصب ۴۷ دستگاه کنتور در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای حفاظت از منابع آبی، تا نیمه مهرماه سال جاری تعداد ۴۹ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است.
وی با بیان اینکه با این اقدام از برداشت ۳.۶ میلیون متر مکعب در سال جلوگیری به عمل آمده است، اظهار کرد: برای پیش روی مناسب اقدامات در حوزه حفاظت از منابع آبی قرار بر این است که پس از صدور اخطاریه برای نصب کنتور برای چاه ها نسبت به قطع برق یا پلمپ چاه‌ها اقدام شود.
شکوهی با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: از سویی، با توجه به افزایش بی رویه انتقال آب توسط چاه های خانگی و استفاده کشاورزی ضمن اعلام تخلف در این زمینه بایستی در جهت جبران خسارت توسط متخلفین پیگیری های لازم از طریق مراجع قضایی انجام شود.
مدیر منابع آب شهرستان رزن ادامه داد: با توجه به اتمام مهلت تعیین شده برای تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه(فرم یک) ظرف مدت ۱۰ روز متقاضیان موظف به رفع نواقص پرونده هستند؛ در غیر این صورت مالکین جهت پر و مسلوب المنفعه شدن چاه ها به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه تا تعیین تکلیف نهایی این چاه ها به هیچ عنوان حق برداشت آب نباید صورت پذیرد، افزود: در ادامه این روند باید، با توجه به احتمال بارش ضعیف در سال آبی جدید پیش بینی لازم جهت کاهش مصرف توسط جهاد کشاورزی و کشاورزان منطقه انجام پذیرد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today