تسنیم/ رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه با اشاره به تمدید وام ودیعه مسکن گفت: تاکنون ۱۳ هزار خانوار کرمانشاهی تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کرده‌اند.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای تمدید مهلت ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.
بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری موظف هستند تا حداکثر بهمن‌ماه 1400 تسهیلات مذکور را پرداخت کنند.
وام ودیعه مسکن 1400 یکی از تسهیلاتی است که به منظور کمک به مستأجران کشور در قانون بودجه پیش‌بینی شده و پرداخت آن از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا آغاز شده است.
جلیلیان رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه اظهار داشت: تا روز گذشته 13 هزار خانوار کرمانشاهی از این تسهیلات استفاده کردند.
وی عنوان کرد: چون این تسهیلات سه ساله است و با اقساط 36 ماهه برگشت داده خواهد شد و تسهیلات نیز از سال گذشته پرداخت شده بنابراین به طور قطع افرادی که سال گذشته این تسهیلات را دریافت کرده‌اند هنوز اقساط را پرداخت نکرده‌اند و امسال مشمول دریافت تسهیلات جدید نخواهند شد.
جلیلیان گفت: بانک‌هایی مجاز به پرداخت تسهیلات هستند که بودجه لازم را داشته باشند و اکنون بانک‌های صادرات، تجارت و سپه هستند که منابع لازم را در اختیار دارند و امکان پرداخت تسهیلات به افراد ثبت نام کرده را خواهند داشت.
وی افزود: امکان ثبت‌نام در بانک‌هایی که منابع ندارند باید توسط وزارت راه در سایت بسته شود اما این قضیه رعایت نمی‌شود و همچنان سایت باز است و مردم می‌توانند برای بانک‌هایی که بودجه در اختیار ندارند نیز ثبت نام کنند که این موضوع مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
جلیلیان با بیان اینکه منابع بانک‌ها محدود است و تسهیلات باید بر اساس سقف تعیین شده پرداخت شود عنوان کرد: زمانی که میزان پرداخت به سقف تسهیلات مصوب برسد آن بانک نمی‌تواند پرداخت کند مگر اینکه تأمین اعتبار شود و منابع جدیدی در اختیار آن قرار داده شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today