مهر/ استاندار خراسان شمالی گفت: ۱۴۳ واحد مسکونی در زلزله بهار امسال دچار آسیب شدید شدند که ساخت این واحدها تا پایان آبان ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده در سطح ملی و بازدیدهای مکرر، پیشرفت امور به ویژه در حوزه تسهیلات بانکی بسیار مطلوب است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با عملکرد مطلوب بانک‌های استان از برنامه زمان بندی شده عقب نیستیم.
استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تا پایان آبان ماه بازسازی ۱۴۳ واحد به شدت آسیب دیده در زلزله به اتمام خواهد رسید، تصریح کرد: با کار کارشناسی انجام شده، احداث ۱۴۳ واحد به شدت آسیب دیده، در اولویت نخست قرار گرفت که از این تعداد تاکنون ستون‌های ۱۳۵ واحد آن به اتمام و ۷۰ واحد نیز به مرحله دیوار چینی رسیده است.
شجاعی با بیان اینکه در زلزله اخیر ۷۹۵ واحد مسکونی متحمل خسارت شده اند، گفت: از این تعداد ۱۴۵ واحد مرتبط با حوزه شهری بوده که دستورات لازم جهت تسریع در صدور پروانه ساخت این واحدها به دستگاه‌های اجرایی متولی استان صادر شده است.
وی تصریح کرد: برای سرعت دادن به بازسازی واحدهای خسارت دیده از زلزله بهار امسال در شهرستان‌های گرمه و جاجرم، ۷۵ میلیارد ریال اعتبار از محل بند واو اختصاص یافته که البته تأمین همین میزان در دست پیگیری است.
استاندار خراسان شمالی گفت: سقف تسهیلات بازسازی برای منازل روستاییان خسارت دیده از زلزله به ازای هر واحد مسکونی ۸۰۰ میلیون ریال است که این رقم به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز ساخت و ساز نیست.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today