ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان اشنویه با بیان اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، گفت: با افزایش تعداد بستری شدگان ظرفیت پذیرش بخش بیماران کرونایی در بیمارستان این شهرستان تکمیل شده است.

حسین زرزا، رئیس شبکه بهداشت و درمان اشنویه با اظهار نگرانی از عادی انگاری به وجود آمده در جامعه، رئیس شبکه بهداشت و درمان اشنویه اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته، روند صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان آغاز شده و بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و تجمع و مراسم‌ خانوادگی افزایش یافته است.
وی افزود: هم اکنون ۲۰ نفر در بخش کرونا و ۹ نفر نیز در بخش آی سی یو بستری هستد و با افزایش تعداد مراجعه کنندگان مواجه هستیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان اشنویه ادامه داد: عمده افرادی که در بخش کرونا بستری هستند شامل کسانی است که یا واکسن کرونا را تزریق نکرده و یا فقط یک دز از واکسن را دریافت کرده‌اند.
زرزا ادامه داد: ۷۵ درصد جمعیت واجد شرایط در شهرستان اشنویه دز اول و ۵۰ درصد دز دوم را دریافت کردند.
وی افزود: علاوه بر پایگاه خودرویی واکسیناسیون کرونا، چهار پایگاه واکسیناسیون در شهر و روستاهای این شهرستان شامل پایگاه های "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی "شهدای غزه" برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده است.
وی گفت: واکسن‌های اختصاص یافته به این شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان اشنویه افزود: از تمامی شهروندان دارای شرایط دریافت واکسن تقاضا داریم نسبت به حضور در مراکز واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند، طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته و این عادی انگاری زنگ خطری برای تداوم در اوج قرار داشتن کرونا در شهرستان است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today