مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه چرخه کرونا فعال و احتمال سیر صعودی آن هنوز وجود دارد، گفت: روزانه ۳۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های این دانشگاه بستری می‌شوند.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه هم‌اکنون ۱۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۲۵ نفر در بخش ویژه بستری شدند که با توجه به آمارها می‌توان گفت روزانه متوسط ۳۰ بیمار بستری جدید در بیمارستان‌های تحت پوشش بستری می‌شوند.
وی با بیان اینکه روزانه از ۳۷۰ تا ۳۸۰ بیمار تست گرفته‌شده و بین این جمعیت ۱۵۰ تا ۱۲۰ بیمار کرونایی به‌صورت سرپایی شناسایی می‌شوند، افزود: این نشان می‌دهد که چرخه انتقال هنوز فعال است و با توجه به مراسم‌هایی که این روزها در حال برگزاری به چشم می‌خورد خطر صعود ابتلا به کرونا وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه با توجه به ساده‌انگاری و سهل‌انگاری‌ها شدت خطر ابتلاء را احساس می‌کنیم، ابراز داشت: هم‌اکنون سیر نزولی متوقف‌شده بیماری شرایط ثابتی را طی می‌کند لذا وضعیت بسیار شکننده ارزیابی می‌شود و هر احتمالی دور از انتظار نیست.
دانایی بابیان اینکه ۸۲.۳ درصد یک دوز و ۴۵.۱ دوز دوم واکسن کرونا را در حوزه تحت پوشش دانشگاه دریافت کردند، تصریح کرد: به این معنا که در حال حاضر ۴۵ درصد جمعیت تحت پوشش به صورت کامل واکسینه شدند و مابقی هنوز کامل نیست.
وی بابیان اینکه ایمنی وقتی کامل خواهد شد که جمعیت ۸۵ تا ۹۰ درصد هر دو دوز واکسن را دریافت و دو هفته از آن گذشته باشد و سو جدید حاصل نشده باشد، افزود: نداشتن وقت، عدم اعتماد به نوع واکسن و ترس از عوارض واکسن سه دلیل عمده واکسن نزدن مردم تلقی می‌شود که باید گفت در مجموعه تحت پوشش هنوز هیچ عارضه جدی ناشی از تزریق واکسن گزارش نشده است و همه واکسن‌ها مورد تأیید هستند.

 

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today