مهر/ مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اختصاص اعتبار برای تجهیز جاده‌های خراسان جنوبی به دستگاه لیزرگان خبر داد.

فرهاد صالحیان، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ظهر پنج شنبه در چهارمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان جنوبی اظهارکرد: سهم تردد ناوگان سنگین در کشور ۱۵.۴ درصد است در حالی که در تصادفات سهم آنها ۴.۷ درصد بوده که به نسبت میزان تردد، رانندگان حمل و نقل جاده ای سهم کمتری در تصادفات داشته و رانندگی ایمنی دارند.
وی افزود: انجام تحلیل های درست کارشناسی و بر پایه تحقیقات و پژوهش های علمی و دانشگاهی با استفاده از ظرفیت های موجودموجب خواهد شد تا با درک درست و تحلیل جامع به راهبردها و برنامه ریزی های اجرایی در جهت کاهش تصادفات دست یافت و دفتر آمار و ایمنی و ایمنی و ترافیک سازمان آمادگی دارد تا ظرفیت ها و نمونه تحقیقات انجام شده را با اععضا کمیسیون ارائه نماید.
مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قول تامین ۱۰ میلیارد اعتبار با تخصیص کامل برای خرید دوربین های نظارتی لیزر گان را داده تا نظارت و کنترل رانندگان متخلف با سرعت و دقت بیشترانجام گیرد و درهر نقطه ای از جاده که سرعت عامل تصادف است و بتوان از آن استفاده کرد.
صالحیان تصریح کرد: در مکان هایی که واژگونی اتومبیل عامل تصادفات فوتی است باید اقدامات و تمهیداتی در حوزه راهداری در بحث شیارهای لرزاننده و شیب شیروانی آشکار سازی در نقاط برای کاهش شدت تصادفات انجام خواهد شد زیرا همچنین تمهیداتی در مواقع حادثه تا عکس العمل راننده کاهش شدت تصادفات را در پی دارد.
وی با اشاره به اینکه کامیون ها ۲۸ درصد درگیر در تصادفات هستند، اضافه کرد: اگر زمان سفر رانندگان کامیون کنترل شود ۱۰ درصد فوتی‌ها را کمتر کرده که در حال پیگیری جهت انجام پروژه می باشیم.
مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: در بحث نقاط حادثه خیز تمام نقاط حادثه خیز آشکار سازی شده و برخی نقاط که به دلیل بروز تصادفات شکل می گیرد مصوب شده تا این نقاط اصلاح شود.
محمد فرهادی، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش تردد در جاده های مواصلاتی استان وجود بازارچه مرزی ماهیرود است، عنوان کرد: فقط در این جاده روزانه به طور میانگین بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ خودروی سنگین تردد می کنند.
وی تصریح کرد: از دیگر دلایل افزایش تردد در محورهای استان فعال شدن معادن است و این افزایش تردد ما را ملزم به اقدامات تمهیدی بیشتر جهت ایمنی محور ها در جهت ایمنی در جاده های استان می کند.
وی به افزایش اعتبار در بحث آموزش و خرید تجهیزات استان اشاره و تاکید کرد: خراسان جنوبی استانی کم برخوردار است و باید اهرم های تشویقی جهت رعایت ایمنی که اکثر از موتور سیکلت استفاده می کند و اقشار کم درآمد هستند داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به گرامیداشت هفته ایمنی یاداور شد: لازم است تا اقدامات پیشنهادی به دستگاه‌ها ابلاغ شود تا آمادگی و زمان لازم برای گرامیداشت این هفته را داشته باشیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today