ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به کاهش میزان رعایت پروتکل ها در رفسنجان اشاره و تصریح کرد: اینکه پیک ششم چرا محتمل است، مهمترین علت آن کم شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. در پیک پنجم و پیک‌های قبلی تا ۸۰ درصد رعایت پروتکل‌ها را داشتیم، الان تقریبا به ۴۰ درصد رسیدیم که برای کنترل بیماری کافی نیست.

احمد جمالی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: تقریبا از پیک پنجم کرونا در حال خارج شدن هستیم؛ اما قبل از خروج از پیک پنجم، متأسفانه بعضی استان‌ها مجددا با پیک جدید روبه‌رو شده‌اند و شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم.
وی افزود: سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا از دو هفته اخیر متوقف شده و چند روزی است شاهد افزایش موارد سرپایی هستیم و به دنبال آن شاهد افزایش موارد بستری هم خواهیم بود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان ادامه داد: پیش بینی می کنیم در آبان ماه پیک ششم را داشته باشیم و رفسنجان هم از این قضیه مستثنی نخواهد بود، ولی به خاطر واکسیناسیون تلفات و عوارض کمتری خواهیم داشت.
وی به کاهش میزان رعایت پروتکل ها در رفسنجان اشاره و تصریح کرد: اینکه پیک ششم چرا محتمل است، مهمترین علت آن کم شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. در پیک پنجم و پیک‌های قبلی تا ۸۰ درصد رعایت پروتکل‌ها را داشتیم، الان تقریبا به ۴۰ درصد رسیدیم که برای کنترل بیماری کافی نیست.
جمالی زاده یادآور شد: بیشترین مشکل از ناحیه تجمع‌ها در فضاهای با تهویه نامناسب و بدون زدن ماسک ایجاد شده و احتمال اینکه موارد روزبه‌روز افزایش پیدا کند و منجر به مرگ‌ومیر شود، وجود دارد.
وی بیان کرد: خوشبختانه از دو ماه گذشته به‌ویژه از زمان روی کار آمدن دولت جدید وضعیت تهیه و توزیع واکسن سیر خیلی خوبی گرفته که هم واردات واکسن کافی است، هم موجودی واکسن هم تولید واکسن‌های داخلی سرعت گرفته و به اندازه کافی واکسن در کلیه دانشگاه‌ها و انبارهای وزارت بهداشت بیش از نیازمان موجود است.


آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar