فارس/ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه اصلی مشکلات حوزه انرژی به علت نبود بازار برق است و بازار برق باید در کشور راه‌اندازی شود و بسیاری از طرح‌ها به پول نیاز ندارد بلکه به عقل اقتصادی نیاز دارد.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بیش از 90 درصد مشکلات انرژی خورشیدی مربوط به خارج از استان است و اینکه اتاق بازرگانی این موضوع را به سطح ملی آورده است اقدام شایسته‌ای به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه انرژی خورشیدی جزو اولویت‌های ماست، بیان داشت: باید به دولت جدید زمان بدهیم تا بیاید و چارچوب‌ها را عملیاتی کند.
پورابراهیمی ادامه داد: برق مصرفی که می‌توانیم ذخیره کنیم فقط برای کولرهای 6 هزار مگاوات است و این امر رهاشده است و در وزارت نیرو اقتصاد وجود ندارد و بدنه آن با این مسائل بیگانه است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: ریشه اصلی مشکلات حوزه انرژی به علت نبود بازار برق است و بازار برق باید در کشور راه‌اندازی شود و بسیاری از طرح‌ها به پول نیاز ندارد بلکه به عقل اقتصادی نیاز دارد.
پورابراهیمی اضافه کرد: در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در دولت سیزدهم وارد فاز جدیدی می‌شویم و استان کرمان هم ظرفیت خوبی در این بخش دارد.
وی ابراز کرد: بزرگترین شهرک نیروگاهی انرژی تجدیدپذیر کشور با هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمان ایجاد می‌شود و حدود 300 میلیون دلار تجهیزات خریداری و در کرمان تحویل شده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar