تسنیم/ رئیس اتاق بازرگانی بوشهر، قطر را یکی از بازارهای صادراتی ایرانی دانست و گفت: با توجه به اینکه صادرات به کشور قطر از طریق بندر دیر استان بوشهر انجام می‌شود برای حل مشکلات تجار ایجاد دستگاه ایکس‌ری کانتینری در این بندر ضروری است.

خورشید گزدرازی، رئیس اتاق بازرگانی بوشهر اظهار کرد: این استان از دیرباز به‌عنوان دروازه اقتصادی کشور بوده که نشان از جایگاه آن در عرصه تجارت و صادرات است.
وی با اشاره به اینکه صادرات در عرصه اقتصاد و رشد اقتصادی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد گفت: صادرکنندگان و فعالان تجاری در مسیر توسعه همه جانبه، به‌ویژه در حوزه اقتصادی نقش مهم و اثرگذاری دارند.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر یکی از درخواست‌های مهم فعالان اقتصادی در عرصه تجارت دریایی را توسعه زیرساخت‌های بندری دانست و بیان کرد: توسعه زیرساخت‌ها در عرصه تجهیزات سخت‌افزار و نرم‌افزار امری مهم و ضروری است.
گزدرازی همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برای کاهش مشکلات صادر کنندگان را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: بازارهای هدف صادراتی از استان بوشهر مشخص است که با توجه به هجمه صادرکنندگان از کشورهای مختلف برای دستیابی به این بازارها لازم است زیرساخت‌های مورد توجه فعالان اقتصادی در بنادر مختلف تقویت شود.
وی دو گمرک بوشهر و دیر را از جمله گمرکات صادراتی برای فعالان اقتصادی استان بوشهر دانست و افزود: همکاری مدیرکل و کارشناسان در گمرک بوشهر در تسریع فعالیت صادراتی ستودنی است.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر شناسایی صادرکنندگان کالا از بندر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تعامل دست‌اندرکاران صادرات با فعالان حوزه صادرات می‌تواند زمینه تسریع کالاهای صادراتی را فراهم کند.
گزدرازی حمل یکسره کالا صادراتی از گمرکات را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: برای جلوگیری از اتلاف وقت، کاهش هزینه‌ها و انتقال سریع محصولات صادراتی به شناور مورد نظر باید تعامل گمرک با بندر تقویت تا زمینه حمل یکسره کالاها فراهم شود.
وی قطر را یکی از بازارهای صادراتی تجار ایرانی دانست و گفت: با توجه به اینکه صادرات به کشور قطر از طریق بندر دیر استان بوشهر انجام می‌شود برای حل مشکلات فعالان اقتصادی در امر صادرات، ایجاد ایکس‌ری کانتینری در این بندر یک ضرورت است.
رئیس اتاق بازرگانی بوشهر نبود دستگاه ایکس‌ری کانتینری در بندر دیر را سبب محدودیت در فعالیت صادرات کالا دانست و تصریح کرد: چنانچه دستگاه ایکس‌ری در بندر دیر راه‌اندازی نشود ممکن است دیگر کشورها، جایگزین فعالان اقتصادی ایران در صادرات کالا به کشور قطر شوند.
گزدرازی جریمه‌ اظهارنامه صادراتی بر اساس ماده 107 قانون گمرکی را مورد اشاره قرار داد و خواستار کاهش اینگونه جریمه‌ها برای توسعه صادرات محصولات مختلف از بنادر و گمرکات استان بوشهر شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar