باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ را اعلام کرد.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ساعت ۱۵ امروز پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند، گفت: از این تعداد، ۳۳ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، سه نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، هشت نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۶ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۰ نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان بستری هستند.
شفیعی با اشاره به اینکه هم اکنون موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان، ۲۴۵ مورد، شامل: ۱۵۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، هفت مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۱ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۴۸ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است، بیان کرد: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون به ۴۱ هزار و ۴۸ مورد رسیده است.
وی تعداد فوتی‌های قطعی به علت ابتلا به کرونا طی۲۴ ساعت گذشته را چهار نفر، شامل سه نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و یک نفر در دانشکده علوم پزشکی سیرجان اعلام کرد و گفت: سن فوتی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶۶، ۶۱ ،۵۹ و ۵۵ سال بوده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مجموع جان باختگان کرونا ویروس در استان کرمان را از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، چهار هزار و ۸۵۰ نفر اعلام کرد.
شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان واکسن تزریق شده کرونا در استان کرمان پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای تزریق واکسن کرونا تاکنون، یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۳۱ دُز در نوبت اول و ۹۷۵ هزار و ۸۰۲ دُز در نوبت دوم تزریق شده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar