تسنیم/ نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا گفت: مسئولان با استفاده از نیروهای جهادی به بازسازی مناطق زلزله زده شتاب بیشتری دهند.

آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با همراهی امام جمعه، فرمانده سپاه اندیکا، طلاب و اساتید حوزه علمیه الغدیر اهواز و جمعی از مسئولین منطقه از نقاط آسیب دیده از زلزله و صعب العبور این شهر بازدید کرد.
آیت الله حیدری در حاشیه این دیدار ضمن تأکید بر اینکه تداوم‌ پراکندگی روستاها شهرستان اندیکا عامل اصلی محرومیت این منطقه است، از اهالی منطقه خواست که در ساخت منازل جدید از پراکندگی روستاها دوری کنند و با تجمیع چند روستا در یک محل باعث تسهیل در خدمت رسانی به مردم روستاها شوند.
این عضو خبرگان رهبری در تماس با استاندار خوزستان نیز خواستار بسیج  تمامی امکانات و تجهیزات برای سرعت بخشیدن به بازسازی روستاهای آسیب دیده از زلزله شد و به علت پراکندگی روستاها بر استفاده از نیروهای انقلابی و جهادی تاکید کرد.
در ادامه کسانی که منازلشان در زلزله اخیر آسیب جدی دیده بود با نزدیک شدن به فصل سرما و بارندگی و احتمال خطر تلفات جانی و مادی، خواستار سرعت بخشیدن به عملیات بازسازی و ورود سریع نیروهای دولتی و مردمی به فرآیند بازسازی روستاها شدند.
گفتنی است، زلزله ۵.۷ ریشتری بامداد هفدهم مهرماه اندیکا را لرزاند و بیش ۱۳۰ روستا به صورت صد در صدی تخریب و به همه ۷۱۲ روستای این شهر آسیب جدی وارد کرد.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today