ایرنا/ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: مجموعه ۲ هزار واحدی مسکونی شهر بندر امام خمینی(سربندر) که در سیلاب مهیب آذر ماه ۱۳۹۹ به شدت آسیب دید سوم خرداد ۱۴۰۱ با حضور رییس جمهوری به بهره برداری می‌رسد.

اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در جریان بازدید از روند اجرایی مجموعه ۲ هزار واحدی مسکونی شهر بندر امام خمینی اظهار کرد: در این مجموعه ۸۷۰قطعه زمین با وام مصوب به متقاضیان واگذار شده و هم اکنون مشغول ساخت و ساز هستند.
وی با اشاره به اینکه در جریان سیل آذر ماه ۱۳۹۹ شهر بندر امام خمینی حدود پنج هزار واحد مسکونی این شهر آسیب دید افزود: سه هزار واحد از واحدهای به شدت آسیب دیده، درجا سازی خواهد شد و ۲ هزار واحد دیگر به دلیل غیر استاندارد و آسیب پذیر بودن جا به جا می‌شوند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد:در این مجموعه ۲ هزار واحدی همه تاسیسات زیربنایی نظیر فاضلاب، شبکه جمع آوری آبهای سطحی، مدرسه، فضاهای ورزشی دیده شده است و با تکمیل آن فضایی سالم و آبرومند برای ساکنان شکل خواهد گرفت.
نیکزاد افزود: سه هزارواحد آسیب دیده ناشی از سیل که فاقد هرگونه امکانات زیرساختی هستند درجاسازی می شوند ولی باید ساکنان این خانه ها را تخلیه کنند تا بازسازی و نوسازی آنان شتاب گیرد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت و نوسازی پنج هزار واحد آسیب دیده را کاری سخت توصیف کرد و افزود: محوریت و مشارکت مردم، کار بازسازی پنج هزار واحد مسکونی در شهر بندر امام خمینی را سرعت خواهد داد.
روز پنجشنبه از مناطق زلزله زده اندیکا در شمال شرق خوزستان نیز بازدید و در نخستین گام برای شروع بازسازی مناطق آسیب دیده، عملیات آواربرداری در این مناطق را شروع کرد.
قرار است بنیاد مسکن یک هزار خانه تخریب شده ناشی از زلزله ۵.۲ ریشتری اندیکا را بسازد و ۲ هزار واحد نیز با تعمیر و بازسازی کند.
زلزله بیش از پنح هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکونی، زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی اندیکا خسارت زد.

  
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today