ایرنا/ رییس جمهور گفت: امیدواریم به دنبال اقداماتی که انجام شده، باقیمانده پروژه راه آهن میانه اردبیل با جدیت دنبال شده و ظرف مدت یک سال تا یک سال و نیم این پروژه افتتاح شود.

آیت الله سیدابراهیم رییسی، رئیس‌جمهور در ادامه بازدید از پروژه‌های استان اردبیل از پروژه راه آهن میانه - اردبیل بازدید و در جریان‌ آخرین وضعیت پیشرفت آن قرار گرفت.
رئیس جمهور در جریان بازدید از این پروژه ریلی گفت: اجرای این پروژه بیش از دو دهه طول کشیده و انتظار مردم اردبیل نسبت به شروع به‌کار این پروژه متاسفانه طولانی شده است. من فکر می‌کنم انشاءالله باید کار متفاوتی برای تکمیل این پروژه صورت بگیرد.
رئیس دولت سیزدهم با بیان اینکه پروژه‌ راه‌آهن اردبیل بسیاری از مسائل استان را حل می‌کند، گفت: امیدواریم به دنبال کاری که انجام شده بخشی از کار که مانده است با جدیت دنبال شود و ظرف مدت یک سال تا یک سال و نیم تکمیل شود. البته دوستان قول داده‌اند که زودتر از این افتتاح شود ولی من با احتیاط می‌گویم یک سال به بهره‌برداری می‌رسد.
رییسی در پاسخ به سوالی درباره بازدیدهای امروز خود و دیدارهایش با مردم استان اردبیل اظهار کرد: ارتباط با مردم و اطلاع پیدا کردن از دیدگاه‌ها و خواسته‌های مردم برای من و همکارانم غنیمت است. ان‌شاءالله بتوانیم خواسته‌های مردم را دنبال کنیم. مهم اجرای خواسته مردم است.
وی ادامه داد: ما در این سفر و سفرهای دیگر با افتتاح و آغاز به کار به آن معنا که بخواهیم کلنگی بر زمین بزنیم و بگوییم یک پروژه شروع شد، مواجه نیستیم. ما با پروژه‌های نیمه‌تمام بسیاری مواجه هستیم و این پروژه‌ها مردم را به ستوه آورده است. در هر منطقه‌ای که می‌رویم می‌بینیم که پروژه‌ها نیمه تمام مردم را عصبانی کرده و امیدواریم بتوانیم در این سفرها برخی از انتظار مردم را برآورده کنیم.
عملیات ساخت راه آهن میانه-اردبیل از اوایل سال ۹۲ شروع شده است. این پروژه ریلی ۱۷۵ کیلومتری دارای ۸ ایستگاه است که از این تعداد دو ایستگاه تشکیلاتی در اردبیل و میانه واقع شده است. برای این مسیر همچنین ۳ ایستگاه مسافری و ۳ ایستگاه فنی پیش بینی شده در حال احداث است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today