باشگاه خبرنگاران/ وزیر نیرو از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال جهت تکمیل سد عنبران تا ظرف دو هفته آینده خبر داد.

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در بازدید از عملیات احداث سد مخزنی عنبران در شهرستان نمین اظهار کرد: پروژه دارای نکات بسیار میمون و مبارکی است و وجود مردمی تلاشگر و مدیرانی با همت در منطقه که ما را وا می‌دارد تا خدمت خالصانه‌ای با آن‌ها ارائه دهیم.
او با اشاره به اینکه سعی خواهیم کرد تا سد را تا پایان سال به اتمام برسانیم اظهار کرد: برای تامین اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی جهت تکمیل سد تا ظرف دو هفته آینده تصمیم گرفته و آن را ابلاغ می‌کنیم و از پیمانکار طرح هم می‌خواهیم تا طرح را تا پایان سال به بهره برداری برساند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: عملیات احداث سد مخزنی عنبران با حجم مخزن یک میلیون مترمکعب در ماه‌های اخیر پیشرفت مناسبی دارد و برنامه ریزی برای افزایش عملیات اجرایی جهت تسریع در تکمیل جبهه‌های مختلف طرح انجام یافته است.
عباس جنگی مرنی با اشاره به پیشرفت عملیات اجرایی در خاکریزی هسته رسی به طول ۲۲۰ متر و شروع شاتکریت دیواره بالا دست سرریز بر تداوم و افزایش حجم عملیات اجرایی و اتمام شاتکریت دیواره‌ها و بتن ریزی سازه‌های ورودی و خروجی کالورت و سرریز سد تاکید کرد.
او ضمن تاکید بر افزایش راندمان و تکمیل ماشین آلات و نیروی انسانی گفت: عملیات احداث سد مخزنی عنبران به پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد رسیده است و پیمانکار در حال خاکریزی بدنه سد می‌باشد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون عملیات اجرایی سد گسترش یافته و در حال انجام است و همه جبهه‌های کاری براساس برنامه ریزی انجام شده ادامه دارد.
جنگی مرنی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۴۳ هزار مترمکعب در بدنه سد خاکریزی انجام گرفته و ۸۵ درصد دیوار آببند تکمیل شده است و هفته‌های اخیر خرید و نصب ابزار دقیق و شاتکریت دیواره بالادست سرریز شروع شده است.


 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today