ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با فوت چهار بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۹۸۱ مورد رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: همچنین با شناسایی ۲۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۲۹ هزار و ۵۴۶ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۳ هزار و ۸۳۸ نفر رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۰۷ نفر بود که ۱۱۷ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.
طاهری افزود: ۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۹ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.
طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۵۴۱ و بهار یک هزار و ۴۷۳، تویسرکان یک هزار و ۴۹۱، رزن یک هزار و ۱۶۹، درگزین ۳۹۴، فامنین ۳۹۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۴۵۰ نفر است.
وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۵۴۵ نفر در ملایر، سه هزار و ۹۲۷ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۵۲۹ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.
از ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان، شهرستان های همدان، نهاوند، اسدآباد، رزن و درگزین در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today