فارس/ معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: از امروز، اول آبان‌ماه تمامی کارکنان دولتی برای حضور در محل کار باید حداقل یک نوبت واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.
 
قرار است از امروز از حضور کارمندانی دولتی که حداقل یک دُز واکسن را دریافت نکرده‌اند در ادارات و محل کار جلوگیری شود.
البته براساس اخلاق پزشکی کسی نمی‌تواند کسی را به تزریق واکسن مجبور کند بلکه افرادی که واکسن نمی‌زنند باید همکاران خود را مطمئن سازند که حامل ویروس کرونا نیستند؛ از طریق آزمایشاتی که هر ۷۲ ساعت باید تکرار شود و هر تکرار هم ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان هزینه در بردارد.
جدایی از کارمندان دولت اصناف هم از امروز به‌ویژه آن‌هایی که در خصوص مواد غذایی فعالیت می‌کنند باید کارت واکسن داشته باشند.
در ضمن با توجه به بهبود شرایط واکسیناسیون در کشور بخشنامه شماره ۳۷۴۸۹۹ ضروری است که همه کارمندان دستگاه‌های اجرایی و ادارات از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه در محل کار خود حضور منظم داشته باشند.
این قضیه اعمال محدودیت برای کارمندان و اصناف واکسن نزده را از سارا شاه‌‌آبادی، معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه پیگیر شدیم.
وی در ابتدا اشاره‌ای به آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان به لحاظ رنگ‌بندی کرونایی داشت و گفت: صدای پای موج ششم کرونا را از نقشه جدید کرونایی استان با افزایش شهرهای قرمز به چهار شهر و کاهش شهرستان‌های زرد به سه شهر را می‌توان شنید.
وی با اشاره به قرمز شدن روانسر و نارنجی شدن وضعیت گیلانغرب، افزود: در حال حاضر شهرستان‌های پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب و روانسر در وضعیت قرمز کرونایی هستند.
معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه تصریح کرد: شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه و اسلام آبادغرب نارنجی و شهرستان‌های قصرشیرین، ثلاث‌باباجانی و دالاهو هم در وضعیت زرد هستند.
وی در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در خصوص کارمندان و اصناف، ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و به تبع آن ستاد استانی کرونا از امروز، اول آبان‌ماه تمامی کارکنان دولتی برای حضور در محل کار حداقل باید یک نوبت واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.
شاه‌آبادی یادآور شد: روسای سازمان‌ها و ادارت مسؤولیت اجرای این مصوبه را برعهده دارند و حراست ادارت در این زمینه نقش دارند و کارمندان حتما باید کارت دیجیتالی را ارائه دهند.
وی متذکر شد: با توجه به اینکه واکسیناسیون عمومی نقش بسیار مهمی در کاهش چرخش بیماری کرونا دارد. هماهنگی‌های در این زمینه صورت گرفته و ارگان‌های نظارتی بر این مسئله نظارت خواهند داشت.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today