فارس/ استخدام‌های فله‌ای، طایفه‌ای و منطقه‌ای در هشت سال اخیر نهایتاً به خودسوزی یک فرزند شهید در یاسوج ختم شد استخدام‌هایی که با انجام آن‌ها آبروی استان کهگیلویه و بویراحمد به سخره گفته شد.

به دلیل همین استخدام‌ها ابتدا احکام سنگینی مثل شلاق برای برخی مدیران استان صادر شد و دست آخر این اتفاق ناخوشایند خودسوزی رخ داد تا بار دیگر نام کهگیلویه و بویراحمد بر سر زبان‌ها بیفتد.
مدیرکل سابق بنیاد شهید استان که توسط قاضی‌زاده هاشمی عزل شده توپ را به زمین جهاد کشاورزی انداخته و استدلال‌هایی آورده که این دستگاه قرارداد مرحوم روح الله پرازیده را لغو کرده در مقابل الیاس تاج الدینی رئیس کنونی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد هم می‌گوید: طرح کارورزی یک طرح موقت است و مرحوم پرازیده حتی قبل از اتمام دوره کارورزی، جهاد کشاورزی را ترک کرد و بعد از آن هم هیچ درخواست اشتغالی نداشت. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاریخ اتمام کارورزی مرحوم پرازیده ۱۷ فروردین ۹۷ است که بنده حدود چهار ماه بعد مسئولیت گرفتم. 
تاج‌الدینی در ادامه صحبت‌هایش به صحبت‌های اخیر مدیرکل سابق بنیاد شهید اشاره کرد و توضیح داد: اگر واقعا آقای موسوی این حرف‌ها را زده باشد و رسانه‌ها شیطنت نکرده باشند، باید بگویم آقای موسوی در این شرایط دنبال فرافکنی و عدم پاسخگویی در محاکم قضایی است و برای همین، جهاد را مقصر قلمداد می‌کند.
وی گفت: بنیاد شهید مرحوم پرازیده را به عنوان کارورز معرفی کرده که بعد از اتمام دوره کارورزی طبق قانون فعالیت آن‌ها به پایان می‌رسد و معلوم نیست که مدیرکل معزول بنیاد شهید کدام قرارداد را می‌گوید لغو کردند؛ اصلا قراردادی نبوده و حتی حقوق این افراد کارورز را خود بنیاد شهید پرداخت می‌کرد.
تاج‌الدینی اضافه کرد: طبق صورتجلسه‌ای که در دوره مدیریت من هم نبود، قرار شد بنیاد شهید مجوز استخدام آن‌ها را بگیرد که این اتفاق نیفتاد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خود را مدیون خانواده شهدا دانست و تاکید کرد: از هیچ تلاشی برای اشتغال و رفاه این قشر گرانقدر دریغ نخواهم کرد. 
وی به مدیرکل عزل شده بنیاد شهید توصیه کرد که بدون سند و مدرک حرف نزند هر چند گویا برخی رسانه‌ها صحبت‌های او را تحریف کردند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today