ایسنا/ مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به بهره‌مندی تمام شهرها و ۹۶ درصد از خانوارهای روستایی این استان از نعمت گاز، ابراز امیدواری کرد تا قبل از فرارسیدن فصل زمستان امسال ۳۰ روستای دیگر در استان نیز از این نعمت الهی بهره‌مند شوند.

علی اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد اظهار کرد: علاوه بر برخورداری تمام شهرهای استان از نعمت گاز، از مجموع ۷۳۴ روستای واجد الشرایط گازرسانی در سطح استان، تاکنون ۶۳۴ روستا از این نعمت الهی برخوردار شده‌اند و عملیات گازرسانی به ۸۳ روستای دیگر نیز در دست اقدام است.
وی درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز را ۹۴ خواند و افزود: البته ۳۰ روستای دیگر نیز تا قبل از زمستان سال جاری از این موهبت برخوردار خواهند شد.
این مسئول در رابطه با اقدامات صورت گرفته در جهت تامین پایدار گاز استان به ویژه در آستانه فرارسیدن فصل سرد سال، گفت: شرکت گاز استان طبق سنوات گذشته از ابتدای سال نسبت به تعمیرات اساسی تاسیسات و تجهیزات خود اقدام کرده لذا امیدواریم زمستانی بدون مشکل را در پیش داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: البته علاوه بر این، با تدابیر خوبی که ظرف یک ماه گذشته اجرا شده است و نشست‌های برگزار شده با مقامات عالی رتبه استان و با عنایت به پیش بینی چالش‌های احتمالی در زمینه کمبود سوخت نیروگاهی و صنایع استان و جایگزینی با سوخت مایع، ضمن تاکید بر تکمیل ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع نیروگاهی و واحدهای تولیدی و خدماتی، تلاش بر این است تا جایی که می‌شود در همه بخش‌ها از گاز طبیعی استفاده شود.
میدانشاهی متذکر شد: با توجه به این که  گاز استان از سه خط انتقال مختلف تغذیه شده و مضافاً با وجود شبکه‌های مناسب گازرسانی در سطح استان، هیچ‌گونه محدودیتی در تامین گاز در شرایط عادی نخواهیم داشت اما با  توجه به پیش‌بینی برودت هوا در زمستان آتی و احتمال افت فشار در سایر نقاط کشور و نیز باعنایت به مدیریت و تصمیم گیری ایجاد محدودیت در میزان مصرف گاز استانها با در نظر گرفتن جمیع جهات در سطح کشور، ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع نیروگاهی و برخی از واحدهای تولیدی و خدماتی می‌بایست در دستور کار قرار گیرد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today