فارس/ مطابق آخرین رنگ‌بندی منتشرشده وضعیت کرونا، شمار شهرستان‌های با وضعیت آبی(کم‌خطر) کرونا در استان اردبیل به ۴ شهرستان کاهش یافت.

مطابق آخرین رنگ‌بندی منتشرشده وضعیت کرونا، شمار شهرستان‌های با وضعیت آبی(کم‌خطر) کرونا در استان اردبیل از ۶ شهرستان به ۴ شهرستان کاهش یافت.
هم‌اکنون با خروج شهرستان‌های سرعین و کوثر از وضعیت آبی، شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و نمین در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان‌های بیله‌سوار، اصلاندوز، نیر و گرمی در وضعیت آبی(کم‌خطر) قرار دارند.
با تزریق ۵ هزار و ۵۰۸ دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، تاکنون یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۱ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۸۱۵ هزار و ۱۲۰ دُز مربوط به نوبت اول و ۴۵۲ هزار و ۸۹۱ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.
۱۵۸ تخت بیمارستانی در اشغال کرونا
بنا بر آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، طی شبانه‌روز گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه یک نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخت.
طی همین مدت خوشبختانه ۲۵ بیمار مبتلا به بیماری کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۵۸ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش یک موردی داشته و از این تعداد ۴۹ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۱۲۱ بیمار نیز تحت نظر هستند.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today