ایرنا/ فرماندار ایرانشهر گفت: واکسن کرونا به میزان کافی در این شهرستان موجود است و عذر و بهانه‌ای در خصوص عدم مراجعه افراد برای واکسن زدن پذیرفته نیست.

علی شعبانی، فرماندار ایرانشهر اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، واکسینیه شدن همه اقشار و افراد شهرستان باید به طور عمومی و با سرعت انجام شود. 
وی بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، بخشداران، شوراها، دهیاران و معتمدین با جدیت بحث واکسیناسیون را پیگیری کنند و از ارائه خدمات به افرادی که واکسن نمی‌زنند امتناع شود.
فرماندار ایرانشهر گفت: با کسانی که در فضای مجازی تبلیغات منفی علیه واکسیناسیون انجام می‌دهند برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد. 
وی تاکید کرد: مدیران ادارات، نهادها، شهرداران و شرکت ها از حضور کارکنانی که واکسن نزده‌اند به درون مجموعه ممانعت کنند و غیبت برای آنان لحاظ شود.
شعبانی افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان تکلیف، موضوع واکسیناسیون در روستاها را مورد پیگیری قرار دهند، همچنین دستگاه‌های دولتی به سمن‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌ها به طور جدی نظارت کنند که مساله واکسیناسیون از سوی کارکنان و افراد آنان انجام شود. 
فرماندار ایرانشهر با تاکید بر اینکه همه ادارات و نهادها باید در این امر همگانی کمک کنند تا زندگی و معیشت مردم به روال عادی برگردد، گفت: حتی پلیس راه از رانندگان در زمره مدارک قانونی، از واکسینه بودن فرد نیز بپرسد و در صورت عدم آن، به مراکز مربوطه جهت واکسن زدن هدایت شوند.
فرماندار ایرانشهر با توجه به بازگشایی و فعالیت حضوری مدارس، تاکید کرد: مرکز بهداشت و آموزش و پرورش شهرستان با همکاری اولیا و مربیان واکسیناسیون فراگیر دانش‌آموزان را پیگیری کنند.
وی اظهار کرد: اداره صمت، اتحادیه و تشکل‌های اصناف موضوع واکسیناسیون واحدهای صنفی زیر مجموعه را در دستور کار قرار دهد و با متخلفان برخورد کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today