صدا و سیما/ مادران باردار برای محفوظ ماندن در برابر پیک های احتمالی کرونا هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

محبی رئیس مرکز بهداشت استان قم در ارتباط با خبر عصرگاهی سیمای نور با اعلام این خبر اظهار کرد: بیش از  هزار مادر باردار شناسایی شده و دارای پرونده بهداشتی در مراکز بهداشت در استان حضور دارند که تنها ۲۰ درصد از آنها واکسینه شده اند.
محبی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ عارضه قابل توجهی در مادران بارداری که  واکسن تزریق کرده اند  مشاهده نشده است  خاطرنشان کرد: مادران باردار جزو گروه های پرخطر در برابر بیماری کرونا هستند و باید برای محفوظ ماندن در برابر پیک های احتمالی بعد هر چه سریعتر  نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.
وی در ادامه از واکسینه شدن ۶۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان خبر داد و گفت:  ۳۴ درصد از این تعداد هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند.
رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به حضور ۱۰۱ هزار دانش‌آموز بین ۱۲ تا ۱۸ سال در استان گفت: بیش از ۵۰ ۵۴ هزار نفر از این دانش آموزان تاکنون برای دریافت واکسن اقدام کرده اند.
محبی وی واکسیناسیون را بهترین و آسان ترین راه مقابله با کرونا دانست و گفت: در حال حاضر واکسیناسیون در استان در تمامی رده های سنی از میانگین کشوری پایین تر است و امیدواریم مردم برای واکسینه شدن اهتمام بیشتری به خرج دهند.
رئیس مرکز بهداشت استان در ادامه از راه اندازی دومین مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در استان خبر داد و گفت: این مرکز از اوایل هفته آینده در مرکز بهداشت موسی بن جعفر (ع) واقع در خیابان کارگر راه اندازی می شود.
محبی همچنین به تزریق دوز سوم یا دوز یادآور کادر درمان اشاره کرد و گفت: تزریق دوز سوم جانبازان سرافرازی که بیش از ۶ ماه از تزریق دوز دوم آنها گذشته نیز از امروز در استان آغاز شد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday