ایرنا/ مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ نفر از طلاب جهادگر و بسیجی خواهر و برادر از ابتدای شیوع کرونا در زمینه تغسیل و تدفین اموات کرونایی در آرامستان‌های زاهدان فعالیت دارند و تا زمان موردنیاز در میدان حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام ابراهیم بامری، مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همچنین ۲۹ نفر از طلاب بسیجی خواهر و برادر در ۶ ماهه نخست امسال برای کمک به کادر درمان به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در راستای مهار و ریشه‌کنی کرونا گروه‌های مردمی در کنار گروه‌های طلبه کارهای پشتیبانی از آن‌ها را انجام می‌دهند، افزود: توزیع ۶۶۵ بسته معیشتی، اهدای خون با حضور ۵۵ طلبه، توزیع یک‌هزار و ۵۵۰ پرس غذای گرم و توزیع ۲۰۰ بسته فرهنگی در بیمارستان‌ها از دیگر اقدامات سازمان بسیج طلاب در ۶ ماهه نخست امسال بوده است.
مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: فعالیت‌های دیگری به صورت ابتکاری توسط گروه‌های جهادی و طلاب بسیجی انجام شده که تهیه وسایل مورد نیاز کفن و دفن اموات کرونایی محروم، تهیه لوازم بهداشتی برای خانواده‌های معصر، اهدای کپسول اکسیژن به بیماران قرنطینه در منزل، تحت پوشش قرار دادن ۳۰ خانواده محروم که خانواده خود را بر اثر کرونا از دست دادند از جمله این موارد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تیم‌های جهادی طلاب در سراسر سیستان و بلوچستان آماده انجام کار هستند و اگر اگر خدایی نکرده پیک جدیدی آغاز شود این گروه‌ها با قوت بیشتر دنبال اجرای ماموریت خود خواهند بود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today