تسنیم/ نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: اگر بنا باشد شاهد رونقی در بخش‌های کشاورزی و اقتصاد استان باشیم بی‌ارتباط با موضوع آب نیست چرا که کم آبی بدترین مشکل برای استان است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی، نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس  مهمترین مسئله استان را موضوع آب دانست و اظهار داشت: اگر بنا باشد شاهد رونقی در بخش‌های کشاورزی و اقتصاد استان باشیم بی‌ارتباط با موضوع آب نیست چرا که کم آبی بدترین مشکل برای استان است. 
وی افزود: متاسفانه امسال با کم آبی مواجه هستیم، رودخانه کشکان یکی از مهمترین رودخانه‌های استان کاملا خشک و حجم آب‌های جاری استان نیز بسیار کاهش داشته که همین امرسبب ایجاد مشکل در استان شده است. 
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس عنوان کرد: به طور یقین جهت استفاده بهینه از آب باید مدیریت درستی انجام شود ولی متاسفانه در سال‌های گذشته در لرستان مدیریت آب به خوبی انجام نشده است. 
وی بیان کرد: شهرستان کوهدشت علی‌رغم اینکه در میان دو رودخانه بزرگ کشکان و سیمره است  ولی از آب این دو رودخانه به دلیل عدم مدیریت صحیح استفاده بهینه‌ای نشده و نمی‌شود، ما اگر آب داشته باشیم ولی هدر برود و استفاده نشود مثل این است که آب نداریم. 
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی با بیان اینکه موضوع مدیریت آب در شرایط فعلی که با خشکسالی روبرو شده‌ایم بیشتر از گذشته باید مورد توجه قرار بگیرد گفت: متاسفانه عدم مدیریت صحیح آب در بخش شرب، کشاورزی و صنعت نه تنها در شهرستان کوهدشت بلکه در سایر شهرهای استان نیز سبب ایجاد مشکل شده است. 
وی تصریح کرد: شهرستان خرم‌آباد با داشتن منبع غنی آب و جاری بودن آب زلال از جای جای شهر متاسفانه به دلیل سوء مدیریت مرکز استان حتی با مشکل آب شرب دست و پنجه نرم می‌کند و شاهد قطعی‌های مکرر آب در برخی مناطق شهر هستیم. 
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس خاطرنشان کرد: دراستان لرستان در شرایط فعلی که با کمبود شدید منابع آب روبه رو هستیم  به مدیریت صحیح و درست آب  نیاز داریم.
وی در رابطه با موضوع حق آبه لرستان اظهارداشت: علاوه بر پیگیری‌های انجام شده در دولت گذشته در دولت جدید نیز این مطالبه به حق مردم را بارها مطرح کرده‌ایم و حتی رای خودمان به وزیر نیرو را منوط به حق آبه لرستان کرده‌ایم و به زودی نیز در این زمینه جلساتی خواهیم داشت. 
مبلغی افزود: امیدوار هستیم مطالبه حق آبه لرستان که یک مطالبه عمومی و حق طبیعی مردم استان است در سفر آینده رئیس جمهور به استان به نتیجه خوبی برسد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy