باشگاه خبرنگاران/ در حالیکه ورود خودرو‌های آفرود به جنگل‌ها ممنوع است تعدادی آفرود باز به جان قدیمی ترین جنگل های جهان افتادند.

گروه‌های آفرودباز به صورت رسمی و غیررسمی مدت‌ها است شکل گرفته اند و به شکل قانونی یا غیرقانونی در حال فعالیت هستند، اما در حالیکه دستگاه قضایی و سازمان جنگل‌ها و مراتع ورود هرگونه آفرود به مناطق جنگلی را ممنوع اعلام کرده است برخی آفرودبازان در قالب تور‌های سافاری بی‌محابا بهترین و ارزشمندترین جنگل‌های جهان را هدف گرفته‌اند و دست به تخریب عرصه‌ها می‌زنند.
تعدادی از آفرودبازان صبح جمعه اردویی را با تعداد زیادی خودرو در جنگل‌های هزار جریب نکا که جزیی از جنگل‌های هیرکانی و تنها بازمانده دوره سوم زمین شناسی است برگزار و به شکل گسترده‌ای اقدام به تخریب جنگل و منابع طبیعی کردند.
یگانگی رئیس هیات اتوموبیل رانی استان مازندران با بیان اینکه این آفرود بازان عضو این هیات نیستند، گفت: دادن مجوز به این خودرو‌ها برای حضور در عرصه‌های جنگلی ممنوع و جرم است.
او افزود: این افراد به نام آفرودباز با تبلیغات در فضای مجازی کسانی که خودروهایشان را شبیه آفرود می‌کنند از سایر استان‌ها به مازندران می‌آوردند و پول‌های هنگفتی نیز از آن‌ها می‌گیرند.
رئیس هیات اتوموبیل رانی استان با بیان اینکه این افراد کلکسیونی از تخلفات را نیز در عرصه‌های طبیعی انجام می‌دهند، گفت: تخریب عرصه‌ها، شکار وحوش، آتش زدن عرصه‌های جنگلی و رفتار‌های خلاف شئونات اخلاقی بار‌ها از این افراد دیده و گزارش شده است.
یگانگی گفت: بر اساس قانون هیچ وسیله نقلیه نباید وارد جنگل‌ها شود و همه این موارد به روسای شهرستان‌ها ابلاغ شده است.
رئیس هیات اتوموبیل رانی استان با بیان اینکه مسئولان جنگلبانی و مقامات مسئول در هر شهرستان باید مراقبت کنند تا این خودرو‌ها به عرصه‌های جنگلی وارد نشوند، گفت: هیچ کدام از افرادی که به اسم آفرودباز در مازندران و در قالب تور‌های گردشگری فعالیت می‌کنند مجوز قانونی ندارند.
او افزود: در مازندران ۶ راننده آفرود به صورت قانونی فعالیت می‌کنند که تمرینات آن‌ها و مسابقات نیز در پیست‌های مخصوص انجام می‌شود.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today