ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب قم دستور آزادی ۶۵ نفر از زندانیان جرایم غیرخشن استان را به مناسبت هفدهم ربیع‌الاول صادر کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم در این زمینه اظهار کرد: این آزادی با استفاده از نهادهای ارفاقی هم‌زمان با فرارسیدن ایام باسعادت ولادت پیامبر اکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: رویکرد دستگاه قضایی در آزادی زندانیان، کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب‌های ناشی از حبس بر زندانی و خانواده او در کنار حفظ و تامین امنیت جامعه است و در این راستا افرادی که سابقه‌دار، مخل نظم، آسایش شهروندان و امنیت مردم باشند، از هیچ تخفیف قانونی بهره‌مند نخواهند شد.
وی با تاکید بر اجرای مستمر طرح پایش و غربالگری زندانیان استان، گفت: در این طرح با بررسی پرونده‌های مددجویان واجد شرایط، از همه ارفاق‌های قانونی برای تغییر وضعیت زندانی و ایجاد زمینه آزادی آن‌ها با استفاده از راهکارهای قانونی تخفیف، اعطای مرخصی و موافقت با مرخصی پایان حبس استفاده می‌شود.
پیش‌ از این نیز همزمان با ماه محرم، دستور آزادی ۵۱ زندانی و به مناسبت فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر نیز ۶۱ نفر از زندانیان جرایم غیرخشن در این استان با استفاده از نهادهای ارفاقی، صادر شد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday