ایرنا/ فرماندار سرپل‌ذهاب، واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مهم‌ترین عامل ریشه‌کنی ویروس کرونا دانست و گفت: از این رو افراد باید رعایت دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند و برای تزریق واکسن مراجعه کنند چون محدودیت‌های کرونایی برای افراد قانون شکن اعمال می‌شود.

«نورالدین فرزادی پور»، فرماندار سرپل‌ذهاب روز شنبه بیان داشت: اعمال محدودیت‌های متعدد در طی برنامه‌های گذشته تاکنون نتیجه دلخواه را در پی نداشته و در آسیب‌شناسی که در این خصوص داشتیم به نتیجه رسیدیم نقش اصلی را مردم ایفا می کنند و اگر مشارکت و همراهی مردم را نداشته باشیم هر گونه محدودیتی بی نتیجه است و تاثیر لازم را نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: رویکرد ستاد مقابله با کرونا در شهرستان سرپل ذهاب نسبت به گذشته متفاوت شده و سعی ما بر این است که به هر طریق ممکن با بطن جامعه ارتباط قوی تری را ایجاد کنیم و به سراغ شخصیت های تاثیرگذار برویم.
او گفت: در وهله اول نشستی با بزرگان اهل سنت داشتیم تا از ظرفیت تاثیرگذاری و نفوذ معنوی علمای مذهبی استفاده کنیم که قول مساعدت و همراهی لازم را دادند.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: اجرای واکسیناسیون در محل مسجد برای دسترسی آسان نمازگزاران به واکسن اولین اقدامی بود که روز گذشته انجام شد.
فرزادی پور ادامه داد: جلساتی با تعدادی از متنفذین و افراد فعال اجتماعی در طبقات و فرهنگ مختلف و همچنین دهیاران و شوراها برگزار شد تا با ایجاد محدودیت ها موضوع مقابله با کرونا و مهار مراسمات ختم و مجالس ترحیم را تاکید کنیم و بتوانیم میزان تجمعات در مراسمات مختلف را مدیریت نماییم.
او تمام این اقدامات را در راستای کاهش ابتلا به ویروس کرونا دانست و گفت: امیدواریم این اقدامات تاثیرگذار باشد و شاهد تغییر رنگ کرونا در شهرستان باشیم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today