تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بهترین راهکار برای کاهش بیماری و از سرگیری آموزش ها با بازدهی بهتر واکسیناسیون ۸۵ درصدی مردم و عدم عادی انگاری بیماری است.

شاهین شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به کاهش سرعت واکسیناسیون و تبعات آن برای مردم، اظهار کرد: در حاضر موج نزولی پیک پنجم را در پیش داریم که در این زمان پوشش وسیع واکسیناسیون از مهم‌ترین اقدامات مردم باید باشد.
وی بیان کرد: براساس آمار استان، حدود 67 درصد از اصفهانی‌ها نوبت اول واکسن خود را دریافت و قائدتا دز دوم را نیز تزریق خواهند کرد؛ اما 33 درصد از افراد همچنان واکسینه نشده و در معرض خطر بیشتری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: در نظر داریم با یک بسیج همگانی و با استفاده از ابزار رسانه، تبلیغات و به صورت اغنایی مردم را تشویق به دریافت واکسن کرده تا از شروع پیک ششم پیشگیری کنیم.
وی گفت: براساس آمار دیگر کشورها واکسیناسیون دو کار انجام می‌دهد. اول اینکه درصورت مبتلا شدن فرد به کرونا شدت بیماری او را کاهش می‌دهد و دوم، در صورت ابتلا و شدت گرفتن بیماری برخی افراد میزان مرگ و میر را در جامعه کمتر می‌کند در نتیجه بهترین راهکار مقابله با کرونا فعلا افزایش سرعت واکسیناسیون حداقل تا 85 درصد است.
شیرانی بیان کرد: عادی انگاری خطرناک‌ترین واکنش به این بیماری است، چراکه هم اکنون با وجود اینکه در شیب نزولی کرونا قرار داریم؛ اما آمار مبتلایان بیش از اوج گیری پیک چهارم آن است و این به این معناست که آمار نزولی امروز ما با قله پیک چهارم برابری می‌کند.
وی بابیان اینکه پوشش واکسیناسیون گروه سنی 12 تا 18 سال از مهم‌ترین مسائل در آموزش‌های حضوری است، خاطرنشان کرد: ترجیح ما بر بازگشایی مدارس است، چراکه به نفع همه خواهد بود؛ اما طبق آخرین آمار استان تنها حدود 55 درصد از این گروه سنی واکسینه شده اند و نزدیک به نیمی از دانش آموزان همچنان واکسنی دریافت نکرده‌اند، بنابراین بهبود این مسئله مستلزم یک بسیج همگانی است تا دانش‌آموزان نیز با واکسنی که دریافت کرده‌اند، وارد مدرسه شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در اصفهان توانایی تزریق روزانه 150 هزار دز واکسن وجود دارد؛ اما متاسفانه تنها 50 هزار دز در روز مصرف می‌شود و دو سوم آن تزریق نمی‌شود. سرعت واکسینه شدن مردم پایین هست، ولی ما در ستاد ملی و استانی کرونا تصمیمات لازم را برای پیشرفت شرایط موجود اتخاذ خواهیم کرد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today